26-годишен милионер води живот од соништата и бара асистент за на пат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


26-годишен милионер води живот од соништата и бара асистент за на пат

„Патувањето и работењето едновремено прават да го живеам мојот живот од соништата и сега сакам истата можност да му ја дадам и на некој друг“.

26-godishen-biznismen-vodi-zhivot-od-sonishtata-i-bara-asistent-za-na-pat-01.jpg

Метју Лепре (26) од Сиднеј се занимава со е-комерција. Милионерот води живот од соништата и постојано патува, а сега бара личен асистент, кој ќе патува со него низ светот и ќе му помага да го зајакне бизнисот и да обучуваат вработени од други компании.

Досега Метју ја истражувал Јапонија, Дубаи, Хаваи, а често работи и од неговиот дом во Сиднеј.

Тој вели дека на својот асистент ќе му ги подмири сите трошоци за пат и сместување, а неговата плата ќе зависи од тоа како ќе се покаже во работата.

Како живее младиот милионер:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Имаш еден живот - не се плаши да бидеш жената која прави што сака Дали постојано се грижите дали сте доволно фина и тивка девојка која сите ја сак...
93-годишен маж патува со 3 автобуси за да го посети гробот на сопругат... 93-годишниот Тед вели дека ги памети сите добри работи кои неговата сопруга ги н...
8 знаци дека токму вие сте „волкот во светот на овците“ Животот не е лесен, но секој миг е вреден за живеење. Да се биде волк во светот ...