Мажите на брадата имаат повеќе бактерии од кучињата на крзното
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Мажите на брадата имаат повеќе бактерии од кучињата на крзното

Брадата е секси и мажествена, но дали и по оваа информација ќе ви биде подеднакво привлечна?

mazhite-na-bradata-imaat-povekje-bakterii-od-kuchinjata-na-krznoto-01.jpg

Многу девојки обожаваат мажи со брада. Секси се и мажествени, но носењето брада има една лоша страна.

И многу мажи сакаат да имаат долга и густа брада и посветуваат време и внимание за да ја имаат. Но, дали сте знаеле дека во брадата, односно во фацијалните влакна има повеќе бактерии отколку што кучињата имаат на своето крзно?

mazhite-na-bradata-imaat-povekje-bakterii-od-kuchinjata-na-krznoto-02.jpg

Според едно неодамнешно истражување мажите во влакната на брадата имаат дури и бактерии опасни по нивното здравје.

mazhite-na-bradata-imaat-povekje-bakterii-od-kuchinjata-na-krznoto-04.jpg

Микроскопски биле испитани брадите на 18 мажи на возраст од 18 до 76 години. Резултатот кај сите бил огромно присуство на бактерии, споредбено со резултатите од кучињата.

mazhite-na-bradata-imaat-povekje-bakterii-od-kuchinjata-na-krznoto-03.jpg

Кај кучињата од 30 испитани кучиња 23 имале високо ниво на бактерии, а 7 умерено, па технички крзното на кучињата испаднало дека е почисто од брадите на мажите.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Една година од животот им поминува во „фантазирање“ за жени: Работи кои не сте ги знаеле за мажите Кога станува збор за разликите помеѓу мажите и жените, секогаш сме заинтересиран...
Ужасни работи кои жените ги прават, а не сакаат мажите да ги дознаат Иако се обидуваат да изгледаат како совршени суштества, жените имаат ужасни нави...
15 интересни факти за тоа како функционира машкото тело Научниците од целиот свет продолжуваат да ги истражуваат разликите помеѓу жените...

Најчитани неделава