5 совети како да пронајдете мир во време на хаос
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


5 совети како да пронајдете мир во време на хаос

Фокусирајте се на позитивното, наместо да мислите што сè не чини и да паничите.

5-soveti-kako-da-pronajdete-mir-vo-vreme-na-haos-01.jpg

Животот не е секогаш лесен и неретко минуваме низ хаотични времиња.

Тајната не е како да ги избегнете овие ситуации, затоа што понекогаш едноставно не можете, тајната е како да научите да реагирате на конструктивен начин кога ви се случуваат.

Тужби, долгови, љубовни разочарувања, разделби, како да останете смирени при вакви стресни ситуации?

Трикот е во неколку совети:

Фокусирајте се на позитивното, наместо да мислите што сè не чини и да паничите.

5-soveti-kako-da-pronajdete-mir-vo-vreme-na-haos-02.jpg

Визуализирајте што би сакале да се случи и работите полека ќе тргнат во таа насока, несвесно ќе работите на тоа.

5-soveti-kako-da-pronajdete-mir-vo-vreme-na-haos-03.jpg

Најдете си некоја активност и држете го умот зафатен кога минувате низ лош период, каде не можете да сторите ништо.

5-soveti-kako-da-pronajdete-mir-vo-vreme-na-haos-04.jpg

Опкружете се со луѓето што ги сакате и за кои се грижите, побарајте поддршка од нив.

5-soveti-kako-da-pronajdete-mir-vo-vreme-na-haos-05.jpg

Трошете енергија и стресот ќе се намали, насочете ја енергијата кон нешто што ви буди страст.

5-soveti-kako-da-pronajdete-mir-vo-vreme-na-haos-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 совети што да правите при пожар Во соба исполнета со чад движете се допирајќи ги ѕидовите за навигација, а најва...
„Живеј сама, менувај работни места“ - Совети кои искусните жени би сакале да ги знаат во 20-ите годи... Дали сме родени под среќна ѕвезда или пак сме самите креатори на нашата среќа? ...
13 совети за планинарење кои секогаш треба да ги следите Бидете екстра внимателни во втората половина од планинарењето бидејќи тогаш сте ...