Дечко кој црта графити, од карпа направил ајкула - и луѓето ја обожаваат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Дечко кој црта графити, од карпа направил ајкула - и луѓето ја обожаваат

Огромна, страшна ајкула се појави на брегот на Palolem Beach во Индија, но ништо не е онака како што изгледа.

decko-koj-crta-grafiti-od-karpa-napravil-ajkula-i-lugjeto-ja-obozavaat-001.jpg

Џими Свифт добил супер идеја – да ги искористи своите таленти и спрејовите кои ги има за од обична карпа да направи туристичка атракција.

Уште во март 2015-та Џими ја претворил оваа карпа во глава од ајкула, а луѓето обожаваат да се сликаат пред неа.

Џими признава дека ова е веројатно едно од најтешките дела за цртање кои си ги поставил како предизвик, со оглед на тоа што дел од карпата е под вода, па пристапот е малку потежок од вообичаено.

Сепак, резултатот е повеќе од фантастичен:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога луѓето ќе си ја заборават културата дома (фото) Некои луѓе немаат никаква култура и секојдневно својата непристојност и вулгарно...
8 навики кои издаваат дека луѓето имале скромно или сиромашно детство Ако ги набљудувате навиките на богатите и сиромашните луѓе, ќе забележите дека т...
9 тајни на луѓето кои живеат долг живот Работата во градината и дружбата со помлади луѓе се дел од работите кои може да ...