Девојка на матура го облече невестинскиот фустан од мајка си за да заштеди


Девојка на матура го облече невестинскиот фустан од мајка си за да заштеди

Во време кога тинејџерките се опседнати со скапи модни парчиња и трендови, оваа скромна тинејџерка е вистинско освежување.

devojka-na-matura-go-obleche-nevestinskiot-fustan-od-majka-si-za-da-zashtedi-01.jpg

И додека некои тинејџерски се опседнати со светските модни трендови и со инфлуенсерките, некои, за среќа, сè уште се скромни и приземјени.

Грејс Џејс е токму таква. Таа наместо да троши пари на нов фустан, го позајмила невестинскиот фустан од мајка си, кој е 21 година стар.

devojka-na-matura-go-obleche-nevestinskiot-fustan-od-majka-si-za-da-zashtedi-04.jpg

18-годишната девојка се вљубила во фустанот од 1998 година и била пресреќна што ѝ прилега одлично.

Таа го надополнила со црвени модни детали и ја изненадила мајка си со изборот.

„Мајка ми беше пресреќна кога ме виде во него. Фустанот ѝ значи толку многу на неа што и за мене е посебен“, изјави Грејс.

devojka-na-matura-go-obleche-nevestinskiot-fustan-od-majka-si-za-da-zashtedi-02.jpg

devojka-na-matura-go-obleche-nevestinskiot-fustan-od-majka-si-za-da-zashtedi-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најтетовираната мајка од Велика Британија - 95% од кожата ѝ е со тетоважи (фото) Беки тврди дека е најтетовираната жена во Велика Британија и открива дека добива...
„Мислат дека внукот ми е син, а ќерка ми сестра“ - жена од Сиднеј се соочува со интересни коментари Жена од Сиднеј има две големи ќерки, за кои луѓето мислат дека ѝ се сестри. Која...
Девојка живее во минијатурна куќичка и патува низ светот Во денешниот свет, луѓето се толку заслепени од материјалните работи, што приказ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg