Фрази кои мажите често ги користат, а на жените „им се крева косата“ од нив


Фрази кои мажите често ги користат, а на жените „им се крева косата“ од нив

Има неколку фрази на кои мажите редовно „се повикуваат“ во врската, а на жените им одат на нерви – кои се тие?

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-01.jpg

Недоразбирањата помеѓу двата спротивни пола се секојдневие, па затоа добро е мажите да знаат кои се фразите кои жените никогаш не сакаат да ги слушнат од нив.

Што им оди на нерви на жените и кои се фразите кои мажите никогаш не треба да им ги кажуваат на жените?

1. Жените не сакаат кога мажите ги сметаат за лоши возачи, или уште помалку ќе ги пофалат земајќи предвид дека се жени, бидејќи така покажувате дека сте очекувале лоши резултати од нив.

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-02.jpg

2. Извинувањето ради реда им оди на нерви на жените, бидејќи мажите мислат дека со оваа празна фраза можат да го решат секој проблем.

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-03.jpg

3. Кога девојките ги споредуваат со други девојки, тие не се воопшто среќни, дури ниту тоа што е во позитивна смисла, не го сфаќаат како комплимент. Напротив, звучи како да го навредувате женскиот род, па сега таа една е исклучок.

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-04.jpg

4. На девојките им оди на нерви и кога мажите мислат дека тие се цело време лути и нервозни заради ПМС, а не заради нивното однесување или било што друго – иритантно е.

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-05.jpg

5. Ниту една жена не може да поднесе кога мажот наводно ќе ја признае вината, но потоа веднаш следи едно големо НО со долги изговори,

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-06.jpg

6. Уште една фраза која жените не можат да ја поднесат, односно празно ветување.

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-007.jpg

7. Индиферентното однесување и тоа што постојано им е сеедно за сè на мажите и немаат мислење и ставови во врската – уште нешто што на жените им оди на нерви.

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-07.jpg

8. Уште една фраза која жените ги нервира е кога мажите ќе им кажат да се смират и да не прават драми, наместо тие да им пружат поддршка кога им е потребна.

frazi-koi-zhenite-nikogash-ne-sakaat-da-gi-slushnat-od-mazhite-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За жените кои немаат идеја: Мажите откриваат какви подароци сакаат Дали и вие сте од оние жени кои немаат идеја за машки подароци и тоа им е најгол...
Ужасни работи кои жените ги прават, а не сакаат мажите да ги дознаат Иако се обидуваат да изгледаат како совршени суштества, жените имаат ужасни нави...
Мажите на брадата имаат повеќе бактерии од кучињата на крзното Брадата е секси и мажествена, но дали и по оваа информација ќе ви биде подеднакв...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава