Обични Словени кои премногу наликуваат на славни личности
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


Обични Словени кои премногу наликуваат на славни личности

Можеби досега сте слушнале за Slavorum - Facebook страница каде што можете да најдете многу шеги и информации за државите и луѓето со словенско потекло. Нивниот хумористичен пристап не ги привлече само Словените, туку и луѓето од целиот свет бидејќи на одличен начин го прикажуваат животот на луѓето во Источна и Централна Европа.

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-01.jpg

Бидејќи забележале дека многу луѓе од овој дел на Европа наликуваат на познатите, решиле да направат галерија со нив.

Анџелина Џоли

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-02.jpg

Ентони Хопкинс

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-03.jpg

Доналд Трамп

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-04.jpg

Брус Вилис

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-05.jpg

Кара Делевињ

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-06.jpg

Рон Визли

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-07.jpg

Доктор Грегори Хаус

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-08.jpg

Емилија Кларк

obichni-sloveni-koi-premnogu-nalikuvaat-na-poznati-lichnosti-09.jpg

Продолжува на следната стрнаа... Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да живеат таму Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
Кога луѓето ќе си ја заборават културата дома (фото) Некои луѓе немаат никаква култура и секојдневно својата непристојност и вулгарно...