„Не сме толку комплицирани“: Жените споделуваат работи што мажите не ги знаат за нив


„Не сме толку комплицирани“: Жените споделуваат работи што мажите не ги знаат за нив

Многу често мажите тврдат дека едноставно, не можат да ги разберат жените. Без разлика дали причината е незнаењето или незаинтересираноста, митот дека жените се вистинска мистерија постои.

ne-sme-tolku-komplicirani-zhenite-spodeluvaat-raboti-shto-mazhite-ne-gi-znaat-za-niv-01.jpg

Но, неколку жени решиле да ги земат работите во свои раце и го прославиле хаштагот #WhatMenDontKnowAboutWomen (Што мажите не знаат за жените) и со него споделуваат „факти“ за нив што им се непознати на мажите.

Па, изгледа дека веќе мажите немаат изговор за нивното неразбирање.

„Навистина сакаме џебови на нашите панталони, фустани и здолништа.“

„Можеме да бидеме пријатели со припадниците на спротивниот пол без да нè привлекуваат.“

„Ние сме човечки суштества, а не секс објекти. Не сме овде за да ве задоволиме. Не сме овде само за да изгледаме убаво. Не мора да се смееме. Не ви должиме ништо само затоа што имаме вагина. Вие не ги поседувате нашите тела. НИЕ СМЕ ЧОВЕЧКИ СУШТЕСТВА.“

„За многу од нас, нашите емоции и сексуални потреби се поврзани. Кога се чувствуваме сигурно и сакано, почесто сакаме да имаме секс, поотворени сме за експериментирање и ментално сме повклучени. Добриот однос кон нас ќе го направи сексот 10 пати поубав и за вас, и за нас.“

ne-sme-tolku-komplicirani-zhenite-spodeluvaat-raboti-shto-mazhite-ne-gi-znaat-za-niv-02.jpg

„Мажите сакаат да делуваат, па кога сме тажни вие често сакате да ги поправите нештата. Кога не можете, станувате гневни, но вистината е дека не треба да поправите нешто за да нè утешите. Само бидете овде.“

„Не се шминкаме и не се облекуваме за вас. Го правиме тоа за себе.“

„Кога имаме менструација, не претеруваме. Како би се чувствувале вие ако три денови по ред вашето тело се грчи и подува? Навистина минуваме низ мизерија, па престанете да се однесувате како тоа да е само менструација.“

„Тоа што некоја девојка не сака да излезе со вас, не е личен напад. И нам нè одбиваат.“

ne-sme-tolku-komplicirani-zhenite-spodeluvaat-raboti-shto-mazhite-ne-gi-znaat-za-niv-03.jpg

„Можеме да откриеме сè, па ако не сакате да дознаеме нешто, не правете го.“

„Ние сме луѓе. Ние имаме телесни функции. Ние се потиме, пцуеме и мирисаме. Ние сме исто агресини, исто гневни, само нè научиле никогаш да не го покажуваме тоа. Ние (повеќето од нас) сакаме секс повеќе од вас. Ние сме само луѓе.“

„Мразиме да се жалиме колку што вие мразите да слушате. Едноставно станете и помогнете без да го побараат тоа од вас.“

„Ако девојката има исти градник и гаќи, не сте вие личноста што го планирала сексот.“

ne-sme-tolku-komplicirani-zhenite-spodeluvaat-raboti-shto-mazhite-ne-gi-znaat-za-niv-04.jpg

„Навистина ги цениме малите нешта, како слатките утрински пораки.“

„Ќе ве почитуваме многу повеќе ако сте искрени уште на почетокот. Ако сакате врска, кажете. Ако сакате само секс, кажете.“

„Ако ви поставиме прашање кажете ни ја вистината, бидејќи најверојатно веќе го знаеме одговорот.“

„Не сме толку комплицирани!“

Извор

Би можело да ве интересира:

7 неочекувани работи кои мажите ги сакаат кај жените Кога се работи за убавината и привлечноста, мажите и жените имаат сосем различни...
10 ситуации во кои сите реагираме погрешно Дали ги миете забите веднаш после јадење? А, дали ја навалувате главата наназад ...
Писмо што треба да го прочита секоја жена Вие сте важни. Ако никој не ви го кажал тоа денес, го читате сега. Вие сте ва...

Најчитани неделава