Зошто треба да ставате сол во сите агли на вашиот дом?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Зошто треба да ставате сол во сите агли на вашиот дом?

Ако барате ефективен начин за освежување на вашиот дом и елиминирање на негативната енергија, решението е многу едноставно, а се крие во вашата кујна! Како што можете да претпоставите, станува збор за сол. 

zoshto-treba-da-stavate-sol-vo-site-agli-na-vashiot-dom-01.jpg

Луѓето го сакаат мирисот на солен воздух, а многумина веруваат дека истиот може да ја елиминира токсичната енергија од просторот.

Понекогаш просторијата, покрај физичкото чистење, бара малку духовно чистење, а истурање сол во аглите на собата е ефикасен начин да се направи токму тоа.

Многу култури ширум светот користат сол за да го благословат просторот и да ги избркаат негативните сили.

Јапонските борци не го започнуваат својот натпревар сè додека не се истури сол во рингот, за да го отстранат лошото расположение, а католичките свештеници ја користеле солта за време на егзорцизмот.

Како да користите сол за чистење на вашиот дом?

Што се однесува до видот на солта што се користи, секоја сол, освен индустриска, може да биде корисна. Истурете сол во аглите на вашиот дом, веднаш до најчесто користените врати или веднаш до прозорците.

zoshto-treba-da-stavate-sol-vo-site-agli-na-vashiot-dom-02.jpg

Важно е да ја оставите да стои неколку дена, за да може да делува како магнет за негативната енергија. Оваа сол не е за консумирање, па во никој случај не дозволувајте вашите миленичиња да ја јадат.

Солта не е одлична само за спречување на негативните мисли и лошите вибрации, туку и за несаканите гости - пајаци. Поточно, солта може да биде одличен природен начин да ги избркате пајаците од вашиот дом.

Се препорачува да направите раствор од сол и вода и да ги испрскате областите каде се сомневате дека може да има гнездо на пајаци.

zoshto-treba-da-stavate-sol-vo-site-agli-na-vashiot-dom-03.jpg

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 начини на кои мирисот влијае на нашата психа Дали сте знаеле дека зајакот има 100 милиони рецептори за мирис, кучето 220 мили...
Според годишното време кога сте родени: Кој е вашиот најсилен адут? Како што четирите сезони имаат свои специфични убавини и квалитети, така и луѓет...
„Главоболките“ на жените со кафеава коса (фото) Можеби изгледа едноставно, но понекогаш навистина е тешко да се биде бринета. Же...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава