Што не е во ред со нозете на девојчето? (фото)


Што не е во ред со нозете на девојчето? (фото)

Фотката од девојче со претерано слаби нозе ги загрижи сите кои ја видоа на социјалните мрежи – ќе сфатите ли што се случува?

shto-se-sluchuva-so-slabite-noze-na-devojcheto-foto-01.jpg

На социјалните мрежи вирално се шири фотка од мало девојче кое има претенки нозе и изгледа неприродно.

Фотката прво беше објавена на Твитер, а сите кои ја видоа признаваат дека биле збунети и загрижени за девојчето, сè додека не ги прочитале коментарите.

Всушност, станува збор за оптичка илузија – погледнете подобро и обидете се да сфатите:

shto-se-sluchuva-so-slabite-noze-na-devojcheto-foto-02.jpg

Ако уште не откривте како е можно ова, прочитајте на следната страна...Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“ Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им ом...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава