Уникатен училишен прибор
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Уникатен училишен прибор

unikaten-ucilisen-pribor-povekjeОсвен што имаа чудни натпревари јапонците имаат и чудни изуми. Кое дете би користело ваков училишен прибор, не знаеме. Но, изгледа дека удриле...

 

...мерак на уникатни производи.

1. Јапонскиот дизајнер Јута Ватанабе го измислил овој молив во вид на штипка која ја држи стегната графитната мина. Можеби не е претерано удобна за држење, но затоа е повеќефункционална.

unikaten-ucilisen-pribor-1

2. 300 грама со коцки или со линии? Деликатесни тетратки директно од супермаркет. Говедско, лосос и некоја чудна зелена јапонска храна...

unikaten-ucilisen-pribor-2

3. Свиња спајалица.

unikaten-ucilisen-pribor-3

4. Ковчег торба. Би се шетале со вакво нешто?

unikaten-ucilisen-pribor-4

5. Суши хефталка. Во три варијанти: лосос, шкампи и туна.

unikaten-ucilisen-pribor-5

6. Тастатура дигитрон. Парче тастатура кое може да го носите во џеб. Иако има основна функција како дигитрон со помош на USB може да го поврзете со компјутерот. Не гледаме реална причина зошто би го направиле ова...

unikaten-ucilisen-pribor-6

Би можело да ве интересира:

Вака би изгледало кога би оделе на кафе или на работа - голи Фотографката Софија Вогел прави малку поинакви пред и потоа фотки од оние на кои...
Дали сте вештерка според законите од 1692 година? Откријте дали сте виновни за практикување волшебништво или дали би биле осудени ...
Жените не се толку чисти и педантни како што сакаат да мислиме сите Доколку се дебатира за хигиенските навики на двата пола, мора да признаеме дека ...