Провокативни илустрации што ќе ве натераат да размислувате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Провокативни илустрации што ќе ве натераат да размислувате

Некои илустрации се направени за да нè забавуваат, некои за да нè инспирираат, а некои, пак, имаат за цел да нè провоцираат и да нè натераат да размислуваме.

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-01.jpg

Илустрациите на Стефан Шмит од Швајцарија спаѓаат во последната категорија.

Илустрациите на Стефан се како визуелни метафори кои раскажуваат едноставни приказни, со тоа откривајќи го вистинското лице на светот.

Секоја илустрација е како сложувалка, а на гледачот му останува да извлече свој заклучок и своја поука.

Многумина, а можеби и вие, ќе ги препознаат своите скриени и потиснати емоции во илустрациите:

Сомнеж во себе и ниска самодоверба

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-02.jpg

Дали сте истата личност во различни ситуации?

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-03.jpg

Можете ли да ги победите вашите стравови и да ги свртите во ваша корист?

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-04.jpg

Идоли

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-05.jpg

Мир

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-06.jpg

Нашата врска со телефоните

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-07.jpg

Професионалци за испитување

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-08.jpg

Како стануваме личноста којашто сме

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-09.jpg

Мрачната страна

provokativni-ilustracii-shto-kje-ve-nateraat-da-razmisluvate-10.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Илустрации кои откриваат скриени светови од секојдневието Андреа Учини е уметник од Италија кој направи серија интересни илустрации со скр...
Илустрации што ќе направат да се вљубите во снегот Снежна покривка на куќите, автомобилите и дрвјата и магични светилки кои го наја...
10 илустрации за моќта на добрите желби Посакувам да имаш доволно сила да ја пребродиш смртта на саканата личност. ...

Најчитани неделава