Жените со овие 5 имиња се среќнички, заштитени од лоша енергија – дали сте една од нив?


Жените со овие 5 имиња се среќнички, заштитени од лоша енергија – дали сте една од нив?

Според астролозите и нумеролозите кај секој од нас, денот, месецот и годината на раѓање имаат влијание врз нашиот живот. Но се верува дека и името кое го носи личноста исто така има влијание.

Zenite-so-ovie-iminja-se-sreknicki-01.jpg

Секое име со себе носи одредена симболика, но се истакнуваат неколку имиња за коишто се верува дека имаат одредена магија и моќна заштита.

Жените кои ги имаат овие 5 имиња се родени победници. Нив ги следи среќна ѕвезда и заштитени се од лоша енергија. 

Откријте дали вашето име го има на следниот список:

Александра

Ова е женскиот облик од машкото име со грчко потекло Александар кое означува „заштитник на луѓето“, „храбар“. Името Александра е прекрасна и симболизира моќ и самодоверба.

Доколку си го крстите детето Александра се верува дека тоа ќе има посебна заштита и сила полесно да чекори низ животот.

Викторија

Ова име во себе носи неверојатна сила и моќ. „Влече“ латински корени и неговото значење се преведува како „победа“ или „победник“. Викторија ќе излезе брзо како победник во каква и да било ситуација.

Неверојатно агилна и ќе се движи кон својата зацртана цел, бришејќи ги како со гума сите пречки на патот. Викторија како личност е енергична, активна, атрактивна. Таа секогаш ќе избира за себе силни и интелигентни партнери.

Ирина

Од старогрчки, Ирина се преведува како „мир“. Девојките и жените кои го носат ова преубаво име се приземни и добро балансирани личности кои зрачат со внатрешна сила и спокој.

Овие жени брзо носат одлуки, преземаат ризици и лесно ги решаваат проблемите без многу мака. Ирина е во состојба секогаш да се заштити самата себеси.

Имаат многу мудрост и енергија која им помага да се спасат дури и во најневеројатните ситуации.

Јелена

Жената со име Јелена е духовита и срдечна. Сепак, Јелена честопати знае да биде и лековерна, но кога еднаш ќе ја повредите нејзиното срце ќе остане засекогаш заклучено за вас.

Името има старогрчко потекло, иако е присутно и во списоците со латински и грчки имиња. Симболизира „сончева“, „светла“, сончева светлина“.

Жените со ова име честопати се на раководни позиции бидејќи може да го најдат излезот од многу тешки ситуации. Ова е име кое ќе ја штити жената од многу негативности во животот.

Татјана

Потеклото на името има 2 варијации. Едната од нив е старогрчка, а во основата означува „организатор, основач“. Другото потекло е древно римско.

Се смета дека ова име изведено од она на сабинскиот крал Тит Тациј што значи „миротворец“. Татјана се одликува со самодоверба, одлучност, поставува сериозни цели пред себе и храбро чекори кон нивното остварување.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жените родени во мај полесно стануваат шефови отколку што наоѓаат мажи – што кажува месецот на раѓањ... Жените родени во месецот март се најчувствителни. Жените пак кои слават роденден...
„Не сме толку комплицирани“: Жените споделуваат работи што мажите не ги знаат за нив Многу често мажите тврдат дека едноставно, не можат да ги разберат жените. Без р...
Работи кои на жените им биле забранети да ги прават во минатото Сите знаеме дека во минатото дискриминацијата на жените била многу лоша, но не с...

Најчитани неделава