Приказната за Тоби - жабата која го освои Инстаграм
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Приказната за Тоби - жабата која го освои Инстаграм

Во оваа модернизирана ера, сведоци сме на многу популарни животни со огромен број следбеници на Инстаграм профилите, па дојде ред и на најпопуларната жаба на светот.

Izvonredna-prikazna-za-Tobi-zhabata-koja-go-osvoi-Instagram 01 630x340.jpg

Да да, добро прочитавте, станува збор за Тоби, еден од најактуелните „инстаграмџии“ со над 95 илјади следбеници.

Имено, Савана Микел, 23-годишна студентка на колеџ во Флорида, ја забележала оваа жаба како речиси секој ден го посетува влезот на нејзиниот дом.

Микел и Тоби навистина се спријателиле и таа започнала да го фотографира во детално изработена куќа, со димензии токму за него.

Тоби „исполнува“ секојдневни задачи: подготвува појадок, прави скара, сурфа на Интернет, се бања, чисти, гледа филмови.

Авантурите на Тоби насмеаа илјадници луѓе и тој за брзо време стекна голема популарност.

Izvonredna-prikazna-za-Tobi-zhabata-koja-go-osvoi-Instagram 02 630x380.jpg

Савана во едно интервју за Insider изјавува дека Тоби продолжува да се враќа во неговиот дом, иако генерално го напушта кога и да посака.

Таа надополнува: „Понекогаш чувствувам како тој да ужива фотографирајќи се“.

На социјалната платформа Инстаграм можете да го пронајдете како Yaboi_Toby_Toad.

Во продолжение ви издвојуваме неколку од спектакуларните Инстаграм-фотки на оваа популарна жаба:

View this post on Instagram

my mariiiiiiiiiiiaaaaaa i loff u

A post shared by Toby Toad (@yaboi_toby_toad) on

View this post on Instagram

WORSH 👏🏼THEM 👏🏼SHEETS👏🏼

A post shared by Toby Toad (@yaboi_toby_toad) on

View this post on Instagram

santy pls hurry

A post shared by Toby Toad (@yaboi_toby_toad) on

View this post on Instagram

bbbbbbbbad

A post shared by Toby Toad (@yaboi_toby_toad) on

View this post on Instagram

i got a new frege and is CHOCK FULLA GOODIES !

A post shared by Toby Toad (@yaboi_toby_toad) on

View this post on Instagram

flashbak to me hunnymoon tehe

A post shared by Toby Toad (@yaboi_toby_toad) on

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Таа има 83, тој 45: Уште уживаме во сексот и сме во среќен брак! Таа има 83 години, тој има 45, веќе 15 години се во среќен брак, а тврдат и дека...
На кое место во светот би се нашле ако ископаме дупка во земјата по права линија? Кога бевме мали, се прашувавме на кое место во светот би се нашле ако ископаме д...
Инстаграм vs. реалност: Искрен приказ колку многу лажеме Не, собата не ни е секогаш средена, не јадеме само здрава храна, не изгледаме бе...

Најчитани неделава