Докторите и медицинските сестри во Иран се снимаат како танцуваат (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Докторите и медицинските сестри во Иран се снимаат како танцуваат (видео)

Видеата од нивното танцување ќе ви измамат насмевка на лицето и вам. Се игра дури и оро.

doktorite-i-medicinskite-sestri-vo-iran-se-snimaat-kako-tancuvaat-video-01.jpg

Иран е една од најпогодените земји во светот со корона вирусот. Здравствениот систем е оптоварен, а медицинскиот персонал исцрпен.

Сепак, докторите и медицинските сестри смислија акција како да го поткренат моралот и кај себе и кај другите.

Тие почнаа да снимаат видеа на кои танцуваат и со тоа порачуваат дека танцот е одличен начин за справување со анксиозноста од пандемијата.

Интересно е што во Иран танцувањето во јавност е казниво со закон, но во ера на корона вирусот сѐ е дозволено.

Видеата од инспиративните доктори и медицински сестри:

https://twitter.com/rezahn56/status/1234765203918786561?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1234765203918786561&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.businessinsider.com%2Firan-doctors-nurses-dancing-videos-coronavirus-hospitals-2020-3

С. С. | Црнобело 

Би можело да ве интересира:

Моќта на сестринската врска: Две сестри се породиле на ист ден и во исто време Две сестри, Кори и Кејти, дознале дека се бремени отприлика во истиот период. То...
15 „средни деца” со неверојатно успешни кариери Иако средните деца по редослед на раѓање имаат репутација дека се огорчени и цел...
Најголемите донации што не треба да ги заборавиме Донирањето е нешто што го охрабрува речиси секој. Додека ние, „обичните“ луѓе мо...

Спонзорирани линкови: