Кратки женски имиња од 3 букви со моќно значење


Кратки женски имиња од 3 букви со моќно значење

Лавица, божица, единствена – списокот на кратки имиња е вистина преполн со моќни скриени значења.

kratki-zenski-iminja-od-3-bukvi-so-mokjno-znacenje-01.jpg

Веќе години наназад помеѓу родителите владее трендот на кратки и универзални имиња за своите девојчиња, па доколку и вам ви се допаѓа идејата може да одберете некое со моќно значење.

Ана

Едно од најпопуларните интернационални имиња се врзува со добрина, светлина и безвременост.

Уна

Со италијанско потекло, името има значење на една, единствена и неповторлива.

Ива

Ова име се поврзува со значењето „дар од Бога.“

Ема

Уште едно име со англиско потекло кое значи – универзална.

kratki-zenski-iminja-od-3-bukvi-so-mokjno-znacenje-02.jpg

Миа

Името произлегува од латинскиот јазик и значи „посакувано дете.“

Леа

Леа е со потекло од грчкиот јазик и крие едноставно значење – лавица.

Ена

Изведено од името Ирена, што значи мир, божица на мирот.

Теа

Со грчко потекло, симболизира божица.

Ева

Име со хебрејско потекло, има значење живот, жива, онаа која дарува живот.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 кратки трикови со кои луѓето 100% ќе ве сакаат повеќе Триковите се навистина лесни и сигурно ги знаете и вие, но треба да почнете да г...
Правете сè за иднината: Лесни чекори за животот да ви тргне по нагорна линија Сигурно сте се затекнале во ситуација да си ветите дека ќе научите нов јазик, ќе...
Моќни фотки кои допираат длабоко и не оставаат никого рамнодушен Фотографијата навистина некогаш кажува многу повеќе од зборови, а овие во продол...

Најчитани неделава