Есенските денови си имаат своја убавина, низ илустрации

Меко ќебенце, омилената Нетфликс серија, овошно чајче зачинето со цимет... И есента има своја магија, зарем не?

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-01.jpg

Есенските дождливи и тмурни денови на повеќето не ни се омилен дел од годината, но сепак мора да признаеме дека си имаат своја убавина.

Миговите кога надвор е студено, а вие сте пикнати под ќебенце со својата најдобра пријателка или партнер и си ја гледате омилената серија, со миленикот се шетате во парк додека есенските лисја крцкаат под вашите нозе, а потоа се загревате со шолја од омиленото чајче си имаат посебна убавина.

Есента си има своја магија, низ илустрациите на илустраторот Doodle Shoodle:

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-02povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-10povekje.jpg

 

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-14povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-13povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-12povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-11povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-09povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-08povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-06povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-05povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-04povekje.jpg

esenskite-denovi-si-imaat-svoja-ubavina-niz-ilustracii-03povekje.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Од Грција до Мексико без облека – Пар од Белгија патува низ светот и секаде се сликаат голи (фото) Грција, Хрватска, Црна Гора, Тајланд, Колумбија се само дел од државите кои овој...
Лицето открива сè за човекот – Што значи кога имате тенки веѓи, полни усни или големи очи? Се верува дека одредени црти на лицето и надворешниот изглед можат да ви помгнат...
Хипонотизирачка убавина, живот исполнет со мистерија и гласини за афери – Омилената манекенка на Кок... Во 1950-тите години на минатиот век, на нејзината убавина ѝ се восхитувал целиот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg