9 работи од кои многу мајки се срамат (а навистина нема потреба)

Избирање на најкомфорните парчиња облека. Носење одлука да отспијат наместо да исчистат. Одложување на процесот на симнување килограми.

9-raboti-od-koi-mnogu-majki-se-sramat-a-navistina-nema-potreba-01.jpg

Мајките често се под огромен стрес кој самите си го ставаат на своите раменици. Често тие се растргнати помеѓу одлуката дали да носат тренди облека или комфорна, дали да чистат или да спијат и се оптоваруваат со непотребни работи.

Работи од кои многу мајки се срамат, а навистина нема потреба:

Носење одлука да отспијат наместо да исчистат

9-raboti-od-koi-mnogu-majki-se-sramat-a-navistina-nema-potreba-03.jpg

Избирање на најкомфорните парчиња облека

9-raboti-od-koi-mnogu-majki-se-sramat-a-navistina-nema-potreba-05.jpg

Одложување на процесот на симнување килограми

9-raboti-od-koi-mnogu-majki-se-sramat-a-navistina-nema-potreba-06.jpg

Избирање на одреден начин на хранење на детето

9-raboti-od-koi-mnogu-majki-se-sramat-a-navistina-nema-potreba-002.jpg

Желба да се вратат на работа што поскоро

9-raboti-od-koi-mnogu-majki-se-sramat-a-navistina-nema-potreba-09.jpg

Уште 4 на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 работи што секој татко мора да ѝ ги каже на својата ќерка „Се гордеам со тебе“, „Секогаш дели го тоа што го имаш“ - Кои работи секој ...
9 работи од кои треба да се откажете (за да живеете среќно) Откажете се од навиката судот на другите луѓе да ви диктира како да се однесуват...
25 работи за животот што посакувам да ги знаев пред 10 години Парите не се важни – точно дека ви се потребни, но не се најважната работа во св...
„Мајка ми се разболе од рак“: Разгалени (и богати) деца откриваат кога имале „судир со реалноста“ „Кога дознав дека струјата и водата доаѓаат со месечни сметки“ – „разгалени“ дец...
Ретро кујнски апарати што нашите баби (веројатно) ги користеле Сте виделе ли миксер кој не работи на струја? А, сте виделе ли како изгледале не...
Застарени (женски) навики што ги научивме од мајките и бабите и треба да ги заборавиме Треба да носиме градник по дома, срамно е мажите да купат влошки за жените и мор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg