Размачкана шминка, незгоди: Девојка од Тајланд ја покажува реалноста зад Инстаграм фотографиите

„Како се будам на Инстаграм vs. во реалноста“, „Како ми изгледа дружбата со другарките за Инстаграм vs. во реалноста“... Девојка прави хит споредби, во кои ќе се пронајдат сите интаграмџики.

razmachkana-shminka-nezgodi-devojka-od-tajland-ja-pokazhuva-realnosta-zad-instagram-fotografiite-01.jpg

Кога разгледуваме на Инстаграм гледаме дека сè е совршено. Ни изгледа како сите да изгледаат неверојатно и водат беспрекорен живот.

Но, дали е навистина така?

Девојка од Тајланд која работи како модел и позната е како Виена,на нејзиниот Инстаграм профил ја прикажува реалноста зад совршените фоки.

razmachkana-shminka-nezgodi-devojka-od-tajland-ja-pokazhuva-realnosta-zad-instagram-fotografiite-02.jpg

Инстаграм vs. Реалност:

„Совршениот резултат и моментот кога се обидуваш да се качиш на гумата.“

razmachkana-shminka-nezgodi-devojka-od-tajland-ja-pokazhuva-realnosta-zad-instagram-fotografiite-03.jpg

„Инстаграмџиката која го мина Халовин дома, но се маскираше за да се слика.“

razmachkana-shminka-nezgodi-devojka-od-tajland-ja-pokazhuva-realnosta-zad-instagram-fotografiite-04.jpg

„Како изгледа будењето на Инстаграм vs. будењето во живо.“

razmachkana-shminka-nezgodi-devojka-od-tajland-ja-pokazhuva-realnosta-zad-instagram-fotografiite-05.jpg

„Кога се фоткам како играм одбојка за на Инстаграм vs. во реалноста.“

razmachkana-shminka-nezgodi-devojka-od-tajland-ja-pokazhuva-realnosta-zad-instagram-fotografiite-06.jpg

„Местењето не беше најпријатно...“

razmachkana-shminka-nezgodi-devojka-od-tajland-ja-pokazhuva-realnosta-zad-instagram-fotografiite-07.jpg

„Сега можам да го покажам стравот.“

razmachkana-shminka-nezgodi-devojka-od-tajland-ja-pokazhuva-realnosta-zad-instagram-fotografiite-08.jpg

Уште 7 споредби на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 забавни илустрации кои покажуваат дека со стареењето гледаме поинаку на работите Конечно знаеме како да ги распределиме финансиите, избираме практични подароци, ...
Погрешно vs. правилно: Инфлуенсерка открива трикови за позирање за совршени Инстаграм фотки Наместо да застанете свртени со грб кон камерата и да се завртите благо наназад,...
Најморничавата зграда во Њујорк - Џон Ленон бил убиен пред влезот, опседната е од дух на расплакана ... Велат дека во зградата Дакота во Њујорк живеат многу духови, меѓу кои духот на д...
8 совети да позирате како модел (и да немате здодевни Инстаграм фотки) Ви се случило ли да ја уништите совршената фотографија поради гримаса? Или лоша ...
8 типично машки работи кои и жените ги користат со задоволство Широки палта со многу џебови, едноставни машки маички... Знаете ли кои предмети ...
7 вежби со кои ќе ги намалите брчките на лицето и ќе изгледате помладо Зајакнете ги мускулите на лицето со кревање лажица: Меѓу усните ставете лаж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg