10 најтешки лекции на кои животот ќе нè научи (порано или подоцна)

Животна вистина: Да се биде циничен не е исто што и да се има здрав скептицизам. Цинизмот не те прави паметен, само покажува дека си му лут на светот што не те наградил со сè што мислиш дека заслужуваш.

10-najteshki-lekcii-na-koi-zhivotot-kje-ne-nauchi-porano-ili-podocna-04.jpg

Сите сме биле во ситуација кога сме добиле совет, но не сме го послушале. И потоа сме сфатиле каква вистина криел тој во себе, но сме сфатиле дури кога сме почувствувале на своја кожа.

Луѓе на Reddit споделуваат кои се најтешките животни вистини кои ги научиле на ваков начин.

Искуства и совети кои можеби ќе ви помогнат:

Никој не е обврзан да биде во твојот живот. Години и години на преданост и љубов може да исчезнат, само затоа што некој одлучил дека му е доволно од вас.

Лошите луѓе често победуваат.

Луѓето ќе ја искористуваат вашата преданост и напорна работа.

10-najteshki-lekcii-na-koi-zhivotot-kje-ne-nauchi-porano-ili-podocna-03.jpg

Сите работи нема да се одвиваат според твојот план.

Некои врски и пријателства ќе бидат само привремени, затоа мора да ги цените лекциите и спомените од нив, а кога ќе дојде време да кренете раце и да продолжите понатаму.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 важни животни лекции кои (за жал) ги учиме предоцна Понекогаш луѓето што ви биле најважни во животот преку ноќ може да ви станат стр...
10 фото докази дека животот со деца секој ден ви е лотарија „Кога моето дете прави ‘поправки’ со лепак...“ e само една од сцените од кои ќе ...
16 фото-докази дека во светот уште постојат кавалери и мажи кои ги почитуваат жените Професор кој го држи детето на студентка додека таа фаќа белешки на предавањето,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg