Ваков пријател нема да најдете: Паметна хаска избега од кафез и си ги ослободи пријателчињата (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Ваков пријател нема да најдете: Паметна хаска избега од кафез и си ги ослободи пријателчињата (видео)

Кучињата навистина се пример за посебен тип на верност, а кога таа верност се комбинира и со интелигенција, се случува нешто навистина посебно.

primer-za-prijatel-kakov-nema-da-najdete-kuce-bega-i-gi-osloboduva-svoite-drugarcinja-od-kafezite-01.jpg

Типичен пример за тоа е една хаска која успева да избега од својот кафез на маестрален начин.

Наместо да избега сама, таа го отвора секој кафез до последен, за да ги ослободи и своите другарчиња.

Тоа ти е пример за вистински пријател:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога кучињата ќе пораснат, а уште се однесуваат како да се мали (фото) Кучињата растат многу брзо, но сепак секојдневно веројатно не забележувате голем...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
10 најубави раси на едни од најграциозните животни – коњите Коњите се едни од најблагородните суштества на оваа планета. Луѓето се импресио...