11 работи кои ги правиме, а нашите кучиња навистина ги мразат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


11 работи кои ги правиме, а нашите кучиња навистина ги мразат

Секако тие се нашите најдобри пријатели и уживаат во времето кое го поминуваме заедно со нив, но има работи со кои едноставно ги вадиме од такт.

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-03 copy

Колку и да го сакате вашиот миленик вашето силното гушкање нему му изгледа многу повеќе како измачување отколку како знак на љубов.

И не само тоа, постојат уште цел куп работи кои сите ги правиме а нашите кучиња едноставно не ги поднесуваат.

Ова се дел од нив:

1. Користење на зборови наместо говор со телото

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-01

2. Галење по главата

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-02

3. Гушкање

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-03

4. Предолго одржување контакт со очите

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-04

5. Недостаток од дисциплина и правила

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-05

6. Шетање со краток синџир

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-06

7. Недозволување да истражуваат и душкаат

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-07

8. Принудување да се дружат со луѓе и кучиња кои не ги сакаат

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-08

9. Постојана напнатост на луѓето околу нив (вклучувајќи ве и вас)

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-09

10. Кога се досадуваат

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-10

11. Кога ги изложувате на силни мириси

11-raboti-koi-gi-pravime-a-nasite-kucinja-navistina-gi-mrazat-11

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека кучето му е најдобар пријател на човекот Оние кои немаат кучиња, можеби се скептични кога ќе слушнат дека тие можат да му...
Не ги прејадуваат и не им даваат од нивната храна: 7 работи кои добри ... Оние кои никогаш немале милениче можеби се скептични, но оние кои пораснале со н...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...