Позитива на денот: Мајка мачка се породува, а таткото е тука да ја поддржи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Позитива на денот: Мајка мачка се породува, а таткото е тука да ја поддржи

Веројатно денес нема да слушнете за ништо попозитивно...

pozitiva-na-denot-majka-macka-se-poroduva-a-tatkoto-e-tuka-da-ja-poddrzi-01.jpg

Imgur корисникот callpeta на својот профил објавил неодоливи фотографии кои се доказ дека животните знаат силно да сакаат и да се поддржуваат меѓусебно.

На нив се прикажани мачка и таткото мачор, таа се породува, а тоа е тука покрај неа, низ целиот процес за да ја поддржи.

Изгледаат навистина прекрасно, нели?

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мачка, која била исчезната 10 години, повторно е дома Алекс очајно ја барала својата мачка и лепела постери во 2009 година , но од неа...
11 начини на кои вашата мачка потајно ви кажува дека ве сака Иако не можат да зборуваат и понекогаш изгледаат како да не искажуваат емоции, м...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...