Фока си наоѓа играчка иста како неа и не престанува да ја гушка (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Фока си наоѓа играчка иста како неа и не престанува да ја гушка (фото)

Ако постои нешто послатко од фока, тоа е фока во комбинација со нејзина кадифена верзија.

Foka-naogja-igracka-foka-i-ne-prestanbuva-da-ja-guska-01

Ова симпатично животно од јапонската област Хокаидо, доби специјален подарок од вработените во зоолошката градина - негова мини верзија.

Фоката не престанува да ја гушка играчката и да ја притиска до срцето, веројатно мислејќи дека е нејзино бебе. 

Послатко нешто со сигурност не сте виделе:

foka-si-naogja-igracka-ista-kako-nea-i-ne-prestanuva-da-ja-guska-1.jpg

foka-si-naogja-igracka-ista-kako-nea-i-ne-prestanuva-da-ja-guska-2.jpg

foka-si-naogja-igracka-ista-kako-nea-i-ne-prestanuva-da-ja-guska-3.jpg

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Сè што треба да знаете ако одлучите да чувате мачка Чувањето милениче е многу повеќе од тоа да го одржуваме во живот со храна и вода...
Желка повторно плива откако ѝ е наместена простетичка перка Водната желка Роки е стара меѓу 25 и 30 години, која ја изгубила десната предна ...