Се возат на јахти и летуваат на острови: Раскошниот живот на миленичињата на богаташите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Се возат на јахти и летуваат на острови: Раскошниот живот на миленичињата на богаташите

За светските богаташи парите никогаш не се проблем. Тие не штедат ни на своите домашни миленичиња кои ги носат секаде со нив.

se-vozat-na-jahti-i-letuvaat-na-ostrovi-raskoshniot-zhivot-na-milenichinjata-na-bogatashite-01.jpg

Овие животни живеат пораскошен живот од многу луѓе кои не можат да си ги дозволат сите тие луксузи, а сопствениците не пропуштаат момент да не ги споделат нивните луксузни авантури на Инстаграм.

Возењето на јахти и во приватни авиони за овие домашни миленичиња е секојдневние. Тие ги шетаат сите најубави острови, пливаат во најубавите базени и јадат во најскапите ресторани.

Јоркширскиот териер Лоро вечера во скапи ресторани во Сен Тропе.

View this post on Instagram

Rosé, that's my nickname 🍾🐶

A post shared by Loro The Baller (@lorothegreatest) on

Булдогот Сиси крстари по Грчките острови.

Погледнете и други фотографии од раскошниот живот на „богатите миленичиња“ со кои се фалат нивните сопственици:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
7 митови за мачките во кои многумина залудно веруваат Мачките се чудесни, крзнени, мали животни со кои го делиме просторот за живеење....
Слеп златен ретривер и неговата пријателка-водич го освојуваат Инстагр... Тешкотиите во животот не само што ве тестираат, туку и ви откриваат кои се вашит...