Кога мачките не сакаат да се сликаат, а вие сте упорни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Кога мачките не сакаат да се сликаат, а вие сте упорни

Секако дека мачките не може да имаат телефони, но кога би имале, тие би ги користеле за да им додеваат на кучињата, да игнорираат повици од луѓе и да пребаруваат стратегии за доминација.

koga-machkite-ne-sakaat-da-se-slikaat-a-vie-ste-uporni-01.jpg

А, она за што сигурно не би ги користеле е за селфи, бидејќи едноставно поголем дел од нив мразат да се сликаат.

Оваа листа го докажува токму тоа. Некои од нив прават чудни фаци, други изгледаат избезумено, а трети пак, се обидуваат на секој можен начин да ја уништат фотката.

Погледнете ги овие неуспешни обиди за фотосесија со мачка:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога кучињата ќе пораснат, а уште се однесуваат како да се мали (фото) Кучињата растат многу брзо, но сепак секојдневно веројатно не забележувате голем...
Бојата на крзното им го открива карактерот: 5 интересни факти за мачките Многу од нас, а особено оние кои ги имаат како домашни миленици, мислат дека зна...
7 митови за мачките во кои многумина залудно веруваат Мачките се чудесни, крзнени, мали животни со кои го делиме просторот за живеење....

Спонзорирани линкови: