Китовите минуваат низ менопауза, нилскиот коњ има розова пот - Изненадувачки факти за животните
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Китовите минуваат низ менопауза, нилскиот коњ има розова пот - Изненадувачки факти за животните

Неверојатниот свет на животните е полн со мистерии и тајни кои сè уште не можеме да ги откриеме.

iznenaduvacki_fakti_od_zivotinskoto_kralstvo_01.jpg

Постојат огромен број на животни кои кријат тајни кои никогаш не сте ги откриле, како и видови за кои кои никогаш не сте ни слушнале.

Некоку интересни факти од животинското царство кои дефинитивно ќе ве изненадат:

Медузата Turritopsis Dohrnii може да се врати во својата помлада верзија што значи дека може да живее вечно.

iznenaduvacki_fakti_od_zivotinskoto_kralstvo_02.jpg

Гуштерот со рогови кога ќе почувствува опасност - прска крв од своите очи.

iznenaduvacki_fakti_od_zivotinskoto_kralstvo_03.jpg

Животното наречено Бинтуронг или Азијска мечка мириса на пуканки со путер.

iznenaduvacki_fakti_od_zivotinskoto_kralstvo_04.jpg

Повеќе од 370 видови на водоземци немаат бели дробови и зависат од способноста на размена на гасови преку нивната кожа за кислород.

iznenaduvacki_fakti_od_zivotinskoto_kralstvo_05.jpg

Ноевите голтаат мали камчиња за да им помогнат во варењето на храната.

iznenaduvacki_fakti_od_zivotinskoto_kralstvo_06.jpg

Тигрите имаат линии под крзното на нивната кожа.

iznenaduvacki_fakti_od_zivotinskoto_kralstvo_07.jpg

Уште 5 факти за животните на следната страна...Би можело да ве интересира:

13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
Куче не може да сопре со плачење, откако сопствениците го оставиле во ... Тажните невини очи на AJ (Еј Џеј) може кај дел од луѓето ќе ја поткренат свеста ...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...