15 работи кои секојдневно им се случуваат на сопствениците на куче
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


15 работи кои секојдневно им се случуваат на сопствениците на куче

Животот на оние кои имаат куче не е воопшто лесен и секојдневно се соочуваат со некои предизвици.

15-raboti-koi-sekojdnevno-im-se-sluchuvaat-na-sopstvenicite-na-kuche-01.jpg

Сепак, малите тешкотии се ништо во споредба со целата љубов која ја добиваат од нивните миленици и предностите кои ги занемаруваат недостатоците.

Само тие знаат како е да се разбудиш со поглед кој (не)трпеливо чека да отворите очи, уживањето во глетката кога кучето е радосно што ве гледа и сака да си игра или пак, колку боли кога тоа е тажно.

Во продолжение, погледнете неколку ситуации во кои ќе се пронајдат сите сопственици на куче, а оние кои немаат, може да посакаат.

Утрото започнува со овој поглед додека не се разбудите целосно

15-raboti-koi-sekojdnevno-im-se-sluchuvaat-na-sopstvenicite-na-kuche-02.jpg

„Кралот“ го сака својот појадок и ви го дава тоа до знаење

15-raboti-koi-sekojdnevno-im-se-sluchuvaat-na-sopstvenicite-na-kuche-03.jpg

Никогаш не сте сами на маса

15-raboti-koi-sekojdnevno-im-se-sluchuvaat-na-sopstvenicite-na-kuche-04.jpg

На прошетките, не може да сте сигурни дали нешто не е во ред или кучето е само превозбудено за да шета како нормално куче

15-raboti-koi-sekojdnevno-im-se-sluchuvaat-na-sopstvenicite-na-kuche-05.jpg

Во ладните денови не смее да се заборави на зимската опрема за кучињата

15-raboti-koi-sekojdnevno-im-se-sluchuvaat-na-sopstvenicite-na-kuche-06.jpg

Мора да бидете внимателни со кучето што нема видено снег долго време...

15 raboti koi sekojdnevno im se sluchuvaat na sopstvenicite na kuche 07

 

Миењето на шепи по прошетка некогаш завршува вака:

15-raboti-koi-sekojdnevno-im-se-sluchuvaat-na-sopstvenicite-na-kuche-08.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Куче спасувач на плажа во Хрватска и уште 11 кучиња со вистинска работ... Постојат кучиња на кои работа им е да ги релаксираат растревожените дечиња кои т...
Дали и колку долго е во ред да го оставите кучето само дома? Сигурно доколку би можеле, секој миг би го минувале со вашето куче. Но, за жал, ...
Куче доби соба од соништата кога на сопствениците им се родило бебе (ф... Кога има љубов и креативност, тогаш испаѓаат неверојатни дела како оваа прекрасн...