Компанија за шетање на кучиња го има најубавиот Инстаграм профил (фото)


Компанија за шетање на кучиња го има најубавиот Инстаграм профил (фото)

Оваа слатка дружина шета секогаш и секаде и мирно позира - едноставно е глетка што ќе ви го разубави денот.

kompanija-za-shetanje-na-kuchinja-go-ima-najubaviot-instagram-profil-foto-01.jpg

Кога ќе видите како некој шета куче ви доаѓа убаво на срцето, но замислете група на кучиња кои некој ги шета. Преслатко, зарем не?

Компанијата за шетање кучиња „Saratoga Dog Walkers“ од Њујорк речиси секојдневно прикачува фотки на Инстаграм од нивната „дружина“ кучиња. Тие ги фотографираат на различни места во различни годишни времиња.

Дури ниту снегот не ја спречува оваа дружина да прошета низ градот.

Фотки од овој прекрасен Инстаграм профил:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото на денот: Ново бебе во Скопје ЗОО „Денеска се роди првото бебе лемур оваа година и на шега го крстивме Младен“, ни...
25 фото докази дека на секое дете му е потребно милениче Иако многумина се скептици, сепак нема ништо поубаво од тоа кога ќе видите како ...
Фото упатство + сите детали кои треба да ги знаете за капењето на вашето куче Капењето направете го позитивно искуство за кучето, па нека биде забавно, а вие ...