Компанија за шетање на кучиња го има најубавиот Инстаграм профил (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Компанија за шетање на кучиња го има најубавиот Инстаграм профил (фото)

Оваа слатка дружина шета секогаш и секаде и мирно позира - едноставно е глетка што ќе ви го разубави денот.

kompanija-za-shetanje-na-kuchinja-go-ima-najubaviot-instagram-profil-foto-01.jpg

Кога ќе видите како некој шета куче ви доаѓа убаво на срцето, но замислете група на кучиња кои некој ги шета. Преслатко, зарем не?

Компанијата за шетање кучиња „Saratoga Dog Walkers“ од Њујорк речиси секојдневно прикачува фотки на Инстаграм од нивната „дружина“ кучиња. Тие ги фотографираат на различни места во различни годишни времиња.

Дури ниту снегот не ја спречува оваа дружина да прошета низ градот.

Фотки од овој прекрасен Инстаграм профил:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото упатство + сите детали кои треба да ги знаете за капењето на ваше... Капењето направете го позитивно искуство за кучето, па нека биде забавно, а вие ...
13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
15 фото докази дека Тибетанскиот мастиф е „нежен ѕвер“ кој ќе сакате д... Цената за овие кучиња се движи од 2.000 до 7.000 долари, а иако на прв поглед из...