Атракција за туристи - дружба со пријателски настроени волци (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Атракција за туристи - дружба со пријателски настроени волци (фото)

Замислете да се дружите со волци без да ве дели оградата од зоолошка градина и дури да ги прегрнувате и милувате?

atrakcija-za-turisti-druzhba-so-prijatelski-nastroeni-volci-foto-01.jpg

Звучи опасно, но овој сон може да ви стане реалност во Ванкувер.

Прифатилиште за животни „Predators of the Heart Sanctuary“ на посетителите им нуди уникатно искуство 2 часа да се дружат со волците.

На оваа авантура ќе ве води одговорен човек од непрофитната организација за заштита на животните и на турата ќе дознаете фасцинантни факти за волците и за тоа како се однесуваат во нивната природна околина.

Од овие неверојатни суштества може ќе добиете и бакнеж и ќе направите спектакуларни фотографии.

Целта на „Predators of the Heart Sanctuary“ е да им дадат на волците безбедно и среќно место кое ќе го нарекуваат дом. Парите од картите за турата се всушност донација за спасување на волците.

Инаку во прифатилиштето има и лисици, птици и низа други животни.

Како изгледа оваа уникатна авантура:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Важни животни лекции на кои може да ве научи грижата за вашето миленич... Миленичињата се за да ги сакаме силно и безусловно и истото да го добиваме од ни...