15 фото докази дека Тибетанскиот мастиф е „нежен ѕвер“ кој ќе сакате да го имате покрај вас
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


15 фото докази дека Тибетанскиот мастиф е „нежен ѕвер“ кој ќе сакате да го имате покрај вас

Цената за овие кучиња се движи од 2.000 до 7.000 долари, а иако на прв поглед изгледаат страшно, тие се мили, смирени миленици кои секогаш ќе ве штитат и смеат.

15-foto-dokazi-deka-tibetanskiot-mastif-e-nezhen-dzver-koj-kje-sakate-da-go-imate-pokraj-vas-01.jpg

Тибетските мастифи се наоѓаат на листата помеѓу 10-те најскапи кучиња и иако се прескапи, чувството е бесценето да имате такво куче покрај вас.

Заради нивната големина, многумина мислат дека се страшни и агресивни кучиња, но всушност тие се само големи, мили и смирени животни.

Тие изгледаат како мече, па би било совршено да имате едно такво „мече“ кое секогаш ќе ве штити, придружува и смее.

Следниве фотки ќе ви ја сменат перцепцијата за нив и ќе сфатите дека тие се „слатки ѕверови“ кои вреди да ги имате:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

25 фото докази дека на секое дете му е потребно милениче Иако многумина се скептици, сепак нема ништо поубаво од тоа кога ќе видите како ...
Фото упатство + сите детали кои треба да ги знаете за капењето на ваше... Капењето направете го позитивно искуство за кучето, па нека биде забавно, а вие ...
12 фото докази дека кучето му е најдобар пријател на човекот Оние кои немаат кучиња, можеби се скептични кога ќе слушнат дека тие можат да му...