Куче црта апстрактни дела и заработува илјадници евра (фото+видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Куче црта апстрактни дела и заработува илјадници евра (фото+видео)

Неговите сопственици го научиле да црта, а Шиба Ину обожава да го прави тоа и постојано креира уникатни дела.

kuche-crta-apstraktni-dela-i-zarabotuva-iljadnici-evra-foto-video-01.jpg

Шиба Ину од Канада е многу талентирано куче кое неговите сопственици го научиле да црта. Тој креира разни дела, а тие продавајќи ги неговите дела досега заработиле 4.500 евра.

Кени, сопственикот на Шиба, вели дека најимпресивно е колку е уникатно секое дело на Шиба. И дека зависно од неговото расположение тој прави разни потези.

Шиба има полесни и потешки четки и цртањето на секоја слика му трае околу 10-15 минути. Една слика се продава околу 50 евра.

Дел од работата на Шиба:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Позитива на денот: Слепо куче има куче водич, кое му помага во животот... Видео од слепо куче кое се симнува по скали со помош на своето куче водич станат...
Куче спасувач на плажа во Хрватска и уште 11 кучиња со вистинска работ... Постојат кучиња на кои работа им е да ги релаксираат растревожените дечиња кои т...
11 нешта кои вашето куче не сака да му ги правите Ако сакате да бидете навистина најдобри пријатели со своето куче, тоа значи дека...