Фотки кои ќе ве убедат да вдомите милениче уште денес


Фотки кои ќе ве убедат да вдомите милениче уште денес

Чувањето милениче може да биде вистински предизвик за некои луѓе. Животните бараат грижа и внимание, а со нив доаѓаат и многу обврски.

fotografii-shto-kje-ve-ubedat-da-vdomite-mileniche-ushte-denes-01.jpg

Но, доколку сте размислувале да посвоите милениче, но не сте сигурни, тогаш следниве фотографии ќе ве убедат да го направите тоа.

Еден веб-сајт објавил фотографија од овој огромен мачор. Набрзо добиле над 3.000 понуди за посвојување

fotografii-shto-kje-ve-ubedat-da-vdomite-mileniche-ushte-denes-02.jpg

„Го вдомив моето маче пред 6 месеци и мислам дека никогаш претходно нема видено тепих. Лежеше вака 30 минути без да мрдне“

fotografii-shto-kje-ve-ubedat-da-vdomite-mileniche-ushte-denes-03.jpg

„Работам како геолог и ова утро, кога го напуштав мојот камп, слушнав мјаукање. Се свртив и ова мало маче ме следеше, се качи на мене и заспа.

Мислам дека бев одбран. Сега е заспан во мојата лабораторија, после добар оброк“

fotografii-shto-kje-ve-ubedat-da-vdomite-mileniche-ushte-denes-04.jpg

„Само што ја земав оваа девојка од засолништето и постојано е до мене“

fotografii-shto-kje-ve-ubedat-da-vdomite-mileniche-ushte-denes-05.jpg

„Едноставно се појави, па ја зачувавме. Денес и официјално. Навистина е среќна“

fotografii-shto-kje-ve-ubedat-da-vdomite-mileniche-ushte-denes-06.jpg

Еве што прават љубовта и грижата

fotografii-shto-kje-ve-ubedat-da-vdomite-mileniche-ushte-denes-07.jpg

„Го најдов ова маче, но не можев да ја најдам мајка му. Изгледа дека сега имам мачка“

fotografii-shto-kje-ve-ubedat-da-vdomite-mileniche-ushte-denes-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Позитива на денот: Слепо куче има куче водич, кое му помага во животот (видео) Видео од слепо куче кое се симнува по скали со помош на своето куче водич станат...
Дали и колку долго е во ред да го оставите кучето само дома? Сигурно доколку би можеле, секој миг би го минувале со вашето куче. Но, за жал, ...
11 нешта кои вашето куче не сака да му ги правите Ако сакате да бидете навистина најдобри пријатели со своето куче, тоа значи дека...

Најчитани неделава