Тон љубов: Неверојатната поврзаност на девојче од Австралија и нејзиниот златен ретривер низ фотки


Тон љубов: Неверојатната поврзаност на девојче од Австралија и нејзиниот златен ретривер низ фотки

Златниот ретривер веќе бил дел од семјеството пред Мејси да се роди... Заедно се од првиот нејзин миг на овој свет, па не е ни чудно што не се дели од него.

ton-ljubov-neverojatnata-povrzanost-na-devojche-od-avstralija-i-nejziniot-zlaten-retriver-niz-fotki-01.jpg

Малата Мејси од Австралија и нејзиниот златен ретривер Маршал се позитивна на денот. Тие засега имаат 19.000 следбеници на нивниот Инстаграм профил, но полека, но сигурно стануваат ѕвезди.

Фотографиите зрачат со топлина и емоции, а нивната неверојатна поврзаност и тоа како си играат и се галат е прекрасна глетка за очи.

Родителите на Мејси веќе го чувале Маршал пред таа да се роди, па таа е со него од првиот миг кога дошла на овој свет.

Погледнете дел од нивните прекрасни фотографии:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Колку е различен светот низ очите на животните? Ако мислите дека сите го гледаме светот низ исти очи - не сте свесни колку греши...
„Судено им е да бидат заедно“ – Глуво момче вдомило глуво куче и го учи на знаковен јазик Денес сè повеќе луѓе сфаќаат колку е важно посвојувањето куче од засолниште. Нам...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg