Пред и потоа фото-споредби: Доказ дека здравата исхрана и вежбањето навистина прават чуда

Една од најчестите новогодишни одлуки е здрава исхрана, вежбање и ослободување од вишокот килограми, но нештата не секогаш одат по план.

pred-i-potoa-foto-sporedbi-dokaz-deka-zdravata-ishrana-i-vezhbanjeto-navistina-pravat-chuda-01.jpg

Додека на почетокот од годината многумина се држат до оваа цел, повеќето се откажуваат по само еден месец. Причината за ова е едноставна – слабеењето не е воопшто лесен процес и претставува и физички, но и ментален предизвик.

Сепак, постојат и луѓе кои издржале до крај, па нивните приказни можат да ни послужат како инспирација да останеме истрајни на нашите цели.

Во продолжение неколку фото-споредби од луѓе кои ја постигнале нивната цел и кои ќе ве мотивираат и вие да го направите истото:

„Ослабев 68 килограми. Крвниот притисок ми се нормализира и, генерално, сега сум многу посреќна“.

pred-i-potoa-foto-sporedbi-dokaz-deka-zdravata-ishrana-i-vezhbanjeto-navistina-pravat-chuda-02.jpg

„26 килограми за 6 месеци. Се чувствувам одлично!“

pred-i-potoa-foto-sporedbi-dokaz-deka-zdravata-ishrana-i-vezhbanjeto-navistina-pravat-chuda-03.jpg

„Ослабев 36 килограми. Уште малку ќе ја стигнам мојата цел“.

pred-i-potoa-foto-sporedbi-dokaz-deka-zdravata-ishrana-i-vezhbanjeto-navistina-pravat-chuda-04.jpg

„Од 2015-та до 2019-та, ослабев 58 килограми и почнав да вежбам со тегови“.

pred-i-potoa-foto-sporedbi-dokaz-deka-zdravata-ishrana-i-vezhbanjeto-navistina-pravat-chuda-05.jpg

„Ослабев над 30 килограми за 13 месеци. Решив да позирам на истото место како и минатата година“.

pred-i-potoa-foto-sporedbi-dokaz-deka-zdravata-ishrana-i-vezhbanjeto-navistina-pravat-chuda-06.jpg

„32 килограми за 18 месеци. Ја постигнав целта со здрава исхрана и секојдневно вежбање“.

pred-i-potoa-foto-sporedbi-dokaz-deka-zdravata-ishrana-i-vezhbanjeto-navistina-pravat-chuda-07.jpg

„Ослабев речиси 80 килограми со помош на здрава исхрана и вежбање“.

pred-i-potoa-foto-sporedbi-dokaz-deka-zdravata-ishrana-i-vezhbanjeto-navistina-pravat-chuda-08.jpg

Уште седум споредби на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 секојдневни навики кои ќе ви помогнат да се движите повеќе (и да направите 10.000 чекори) Одете на работа пеш или симнете се неколку станици порано, искористете ја паузат...
Едноставни вежби со кои ќе ја намалите болката во стапалата + како да ја спречите За да ги намалите болките во стапалата, треба да ги раздвижите, а во продлжение ...
6 вежби за истегнување на канцеларискиот стол, со кои ќе ги намалите болките и вкочанетостa Работењето во канцеларија си има свои предности, но од друга страна значи и мину...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg