„Мотоцикл“ – секс поза во која ќе ги истражите сите ерогени зони на партнерката (18+)

Додека партнерката седи навалена наназад, партнерот може да ги истражи сите нејзини ерогени зони. Зошто секс позата „мотоцикл“ е мошне популарна?

motocikl-seks-poza-shto-vi-dozvoluva-da-gi-istrazhite-site-erogeni-zoni-na-partnerkata-18-01.jpg 

Името на оваа секс поза е инспирирана од положбата во која се наоѓа возачот на мотоцикл додека управува со него.

Можеби не сте слушнале претходно за оваа секс поза, но таа гарантира двојна стимулација за партнерката и можност да ѝ пружите незаборавни мигови.

Партнерот седнува на стол или на кревет со свиткани колена, додека партнерката седнува врз него и со грбот и главата се навалува наназад, а може да стави и повеќе перници зад грбот за да си обезбеди поголема потпора.

Слично како секс позата каубојка, и мотоцикл обезбедува двојна стимулација кај партнерката – на клиторисот и на Г-точката.

Додека партнерката лежи наназад, партнерот има пристап до сите ерогени зони на партнерката, а ќе им се допадне на сите оние што бараат поголема блискост за време на интимниот чин затоа што дозволува непрекинат контакт со очи.

Погледнете ја илустрацијата:

motocikl-seks-poza-shto-vi-dozvoluva-da-gi-istrazhite-site-erogeni-zoni-na-partnerkata-18-02.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Гоца Тржан сака секс на јавно место, Ким Кардашијан – кучешка поза: Што им е омилено во сексот на по... Анџелина Џоли сака садо-мазо, а Ријана секси играчки и врзување... Што сакаат на...
4 мали лоши навики што создаваат големи проблеми во бракот Дали кога ќе си дојдете од работа, ја фрлате облеката на подот и чекате партнеро...
Прашувам за пријател: „Мојот сопруг сака секс неколкупати на ден, а јас не - како да го одбијам?“ „Работата од дома беше кошмар, бидејќи тој беше во соседната соба, па ќе влезеше...
„По трауматичното детство и загубата на синот станав зависничка од секс – Како се чувствував секојпа... „Она што беше различно кај мене беше тоа што јас не го користев сексот за задово...
Совети за парови со деца: Како да најдете време (и енергија) за секс? (18+) Кога имате бројни обврски околу децата и домот и кога немате многу време за себе...
Секс поза „редена торта“ која го стимулира клиторисот (18+) Ако сте ја пробале секс-позата „лазања“, тогаш ќе сакате да ја пробате и „редена...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg