28 начини како да имате секс почесто


28 начини како да имате секс почесто

Кога работите во спалната соба ќе почнат да се заладуваат, наместо да кренете раце, преместете ја акцијата на друго место или барем променете ја тактиката.

28-nacini-kako-da-imate-seks-pocesto-001.jpg

Овие 28 идеи, трикови и совети ќе ви помогнат да имате подобар секс многу почесто:

1. Одете на „шопинг за возрасни“ во пар.

2. Правете разголена фотка со инструкции што точно сакате да ви прави на тој дел од телото.

3. Танцувајте заедно.

4. Размислувајте што сè може да искористите како превез за очи.

5. Одете на депилација и пробајте нешто ново.

6. Иницирајте секстинг додека и двајцата сте на работно место.

7. Наполнете ја собата со мириси кои ве возбудуваат во облик на свеќи и етерични масла.

8. Дајте до знаење дека не носите долна облека – со порака, фотка или на некој ваш начин.

9. Дајте му комплименти на партнерот со кој му го зголемувате егото.

10. Читајте еротски содржини заедно.

11. Вежбајте заедно.

12. Подгответе афродизијак вечера која вклучува авокадо, ѓумбир, чоколадо...

13. Пуштете секси музика, наместо типичната плеј листа.

14. Пробувајте секси долна облека пред него.

15. Подгответе се за танц во скут.

16. Одете во кино на некој секси филм.

17. Подновете се со секс играчки кои не знаете за што служат, но ќе откриете заедно.

18. Испијте една чаша вино повеќе.

19. Гледајте филмови за возрасни заедно.

20. Договорете се еден ден од викендот да го поминете голи, во кревет, со забрана за облекување или станување.

21. Спијте голи.

22. Резервирајте си хотелска соба за една вечер.

23. Направете книга со купони која мора да ја искористите до крајот на месецот.

24. Додадете малку зачини и црно чоколадо во рецептите.

25. Излезете надвор од спалната соба.

26. Наполнете када и направете романтична атмосфера.

27. Направете секс-распоред (колку и да звучи очајно, функционира).

28. Научете нешто ново.

Би можело да ве интересира:

30 правила благодарение на кои ќе имате фантастичен секс после 30-тата Сите мислат дека до 30-тата знаат апсолутно сè што може да се знае на тема секс ...
9 секс навики кои секоја жена треба да ги усвои во 20-ите Досега сте слушнале толку многу секс совети, што веќе не знаете во што да верува...
Имам секс со бившиот. Сакам да ѝ се одмаздам на девојката што ми го ук... Омраза. Страст. Љубов. Болка. Љубомора. Возбуда. Страв. Одмаздничкиот секс секог...