„Мразам кога ме уценуваш со плачење“: Машки изјави што ги вадат жените од такт
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


„Мразам кога ме уценуваш со плачење“: Машки изјави што ги вадат жените од такт

Кајсијата е овошје, а не боја и навистина имаш доволно облека, престани со тој шопинг.

mrazam-koga-me-ucenuvash-so-placenje-mashki-izjavi-shto-gi-vadat-zenite-od-takt-01.jpg

Мажите и жените навистина се два различни света.

Тие функционираат на сосема поинаков начин, а овие машки изјави се доказ за тоа:

- „Ако мислиш дека си дебела, тогаш навистина си. Не ме терај да ти дадам одговор, кој е толку очигледен.“

- „Денот на вљубените, роденденот, годишницата не мора секогаш да бидат предизвици на кои мора да ти го купам најдобриот и најоригинален подарок дотогаш.“

- „Понекогаш навистина не мислам на тебе, помири се со тоа!“

- „Денот недела е еднаков на спорт. Тоа ти е како промена на годишното време – не можеш да сториш ништо за да го смениш.“

- „Кога треба да одиме некаде, апсолутно што било и да облечеш мене ми е сосема во ред. Навистина!“

- „Доста веќе со тој шопинг, имаш доволно облека.“

- „Имаш  премногу чевли и премногу чанти.“

- „Мразам кога ме уценуваш со плачење.“

- „Ако поставиш прашање на кое не сакаш да го слушнеш одговорот, тогаш секогаш очекувај го одговорот што не си сакала да го слушнеш.“

mrazam-koga-me-ucenuvash-so-placenje-mashki-izjavi-shto-gi-vadat-zenite-od-takt-02.jpg

- „Твоето поранешно момче е идиот.“

- „Дискретните навестувања ништо не ми кажуваат, отворено кажи што сакаш.“

- „Не, не знам кој ден е денес, годишниците и важните датуми заокружи ги на календарот.“

- „Да“ и „Не“ се најприфатливите и наједноставните одговори на секое прашање. Совршени се!“

- „Главоболката која ти трае 11 месеци, навистина е проблем. Посети доктор!“

- „Што и да сме рекле во изминатите 6 месеци е неприфатлив аргумент за денешната кавга. Сите коментари стануваат неважечки по 7 дена.“

- „Што и да сакаш да ми кажеш, кажи ми за време на рекламите.“

- „Жените што носат длабоко деколте, автоматски го губат правото да се жалат што мажите зјапаат во нивните гради.“

- „Врската никогаш нема да ни изгледа како во првите два месеци вљубеност.“

- „Кајсијата е овошје, а не боја. И тиквата и вишната...“

- „Ако не знам да ти ги читам мислите, тоа не значи дека не се грижам за тебе.“

- „Кога ќе те прашам „што ти е“ и ти ми одговораш „ништо“, знам дека нешто те мачи, но сигурно не е вредно за да се малтретирам.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Свесна ли си што правиш на секое чувство во моето тело? Ги гледам твоите очи, не знам дали некој некогаш ти споменал но таа мешавина на ...
Денот кога момчето ме изневери е истиот ден кога се разбудивме заедно,... Денот кога моето момче ме изневери, имавме секс. Се разбудивме утрото и влеговме...
10 работи кои ако партнерот ги кажува за жената, засекогаш ќе остане с... Ако таа е неговата втора половина во секој поглед и прави да се чувствува целосн...