Како изгледа љубовта кога никој не гледа, низ 15 илустрации


Како изгледа љубовта кога никој не гледа, низ 15 илустрации

Зад затворена врата, се кријат еден тон детали кои на прв поглед не се нималку симпатични и привлечни, но ја прават љубовта онаква каква што е - вистинска и искрена.

kako-izgleda-ljubovta-koga-nikoj-ne-gleda-niz-15-ilustracii-001.jpg

Аманда Олеандер е млада и талентирана илустраторка која на Инстаграм воодушевува со духовити и реални илустрации.

„Инспирација собирам од своите пријатели и од личните искуства, затоа и делуваат толку реално, бидејќи навистина на сите ни се случиле.“

Што велите, дали вака изгледа љубовта кога никој не гледа?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои жените не ги поднесуваат кај мажите Веќе сме свесни дека стриите, целулитот, темниот кармин или вештачките трепки нè...
Ќе ги разнежнат и најголемите фраери: 6 ситуации кои го топат машкото ... И мажите се од крв и месо, зар не? Имаат чувства и емоции, колку и понекогаш да ...
Каков тип на порно филмови потајно гледаат жените? Отворената дискусија за сексуалните желби е една од најтешките работи, особено з...