13 работи што жените ги мразат во кревет и треба да ги одбегнувате (18+)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


13 работи што жените ги мразат во кревет и треба да ги одбегнувате (18+)

Мажите имаат премногу различни идеи околу тоа што ја поттикнува возбудата кај жените.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet-01.jpg

Некои од нив се веројатно точни, а некои пак не може да бидат подалеку од вистината. Напротив, не само што не ги возбудуваат, туку и ги иритираат.

Ова се 13 работи кои жените ги мразат за време на сексот, па доколку сакате истиот да биде проследен со „огномети“, најдобро е да одбегнувате:

Премногу „финти“ од порно филмовите

Не заборавајте дека имате секс со нормална девојка/жена, а не со некоја порно глумица. Кога премногу се обидувате да се истакнете, а вашите очекувања се нереални, сексот е прилично катастрофален.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (10).jpg

Премногу штипкање, удирање и плескање

Нежно плескање по задникот знае да биде секси, но кога претерувате со грубостите е прилично одвратно. Ниту една жена не сака да се чувствува потчинето или како жртва на сексуален напад.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (8).jpg

Премногу непристојни зборови

Неколку валкани зборови кажани на глас умеат да ја вжештат атмосферата, но доколку истото премине во безобразни пцости и навреди, тогаш дефинитивно настапува крај на сексуалниот чин.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (14).jpg

Премногу тишина

Никој не вели дека треба да држите ораторски говор за време на сексот, ама да се ставите целосно на „mute“ е исто така погрешно.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (11).jpg

Вртење грб веднаш после односот

На некои им е најслатко да си дремнат веднаш после сексот, но тоа не значи да го свртите грбот без збор и да почнете да ’рчите.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (9).jpg

Присилување на орален секс

Главата на жената ќе се движи онаму каде што таа сака. Секое нејзино присилно тегнење во правец кон вашиот полов орган е едноставно лош потег.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (17).jpg

Практикување на само една сексуална поза

Сакате само мисионерска поза. Или кога таа е врз вас. И толку. Преферирате само една положба, без никаков осет за нејзините желби и преференци.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (7).jpg

Премногу грубост со брадавиците

Тие се деликатни и нежни, и иако се ерогена зона, тоа не значи дека треба да се употребува грубост кон нив.

00ca538343852012cd5e17a46e1b9c0f.jpg

Ејакулирање врз нејзиното лице, коса или очи

Некои го сакаат тоа, а некои не можат да го поднесат. Пред да направите какво било непријатно изненадување, отворено разговарајте за тоа како се чувствува партнерката во врска со овие егзибиции.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet-i-treba-da-gi-odbegnuvate-18-2-2.jpg

Соблекување на долната облека со заби

Да, сме ја гледале оваа сцена во прилично многу филмови и додека за глумците процесот се одвива глатко и мазно, за други е прилично бизарен, непријатен и едноставно одвишен. Слободно прескокнете го.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (16).jpg

Скокање на предиграта

Не, предиграта не е преценета. Ниту еден човек не е машина кој едноставно може да се пушти на копче и „запален“ да влета во сексуалниот однос.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (15).jpg

Ужасна музика во заднина

Многумина не регистрираат ништо околу нив за време на сексот, но жените и како се иритираат на ужасната музика која оди во заднина. Ако планирате да пуштате ужасна музика, подобро не пуштајте ништо.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (13).jpg

Одбивање да се стават кондоми

Штотуку сте се впуштиле во жешката авантура, кога партнерот изјавува дека не сака да стави кондом. Тој веројатно мисли дека ќе попуштите на неговиот притисок само затоа што ви е убаво, а вие ќе продолжите да се расправате зошто одбива да носи заштита. Збогум, сексу.

13-raboti-sto-zenite-gi-mrazat-vo-krevet (12).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жен... Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
Работи кои ќе ги разберат само оние кои се долго време сингл Луѓето кои подолго време се сингл, по сопствен избор или не, живеат малку поразл...
30 правила благодарение на кои ќе имате фантастичен секс после 30-тата Сите мислат дека до 30-тата знаат апсолутно сè што може да се знае на тема секс ...

Најчитани неделава