Како изгледа љубовта кога никој не гледа (втор дел)


Како изгледа љубовта кога никој не гледа (втор дел)

Во првиот дел, низ 15 илустрации, видовме како изгледа втората страна на љубовта, онаа интимната, која се одвива само зад затворени врати.

kako-izgleda-ljubovta-koga-nikoj-ne-gleda-vtor-del-001.jpg

Илустраторката Аманда, позитивно изненадена од успехот, продолжува да ги илустрира најинтимните моменти кои паровите ретко ги споделуваат со остатокот од светот.

13 нови илустрации во кои сигурно ќе се препознаете со партнерот:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ илустрации: Зошто сè уште не сте ја пронашле вашата љубов? Понекогаш некои луѓе се наоѓаат во период од животот каде не може да ја пронајда...
10 работи кои ако партнерот ги кажува за жената, засекогаш ќе остане с... Ако таа е неговата втора половина во секој поглед и прави да се чувствува целосн...
Совети за успешен брак од 10 земји во светот Уште од мали нозе, сите сонуваме за среќен брак и живот како од бајките. Но, за ...