12 работи кои може да ги правите додека сте сингл, за квалитетно да си го пополните времето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


12 работи кои може да ги правите додека сте сингл, за квалитетно да си го пополните времето

Многумина се плашат да бидат сами кога подолго време немаат партнер, па веднаш се впуштаат во потрага по нов.

12-raboti-koi-mozhe-da-gi-pravite-dodeka-ste-singl-za-kvalitetno-da-si-go-popolnite-vremeto-01.jpg

Но, понекогаш, подобро е да застанете и да се обидете да уживате во животот, сами.

Многумина се согласуваат, а научниците потврдуваат дека во одреден период е добро да бидете сами, но доколку ги искористите сите предности.

Па за да не стоите во место и да си го губите времето во тој период „патејќи“, погледнете што сè може да направите.

Не ги пропуштајте шансите кои ви ги нуди животот и користете го секој момент за нешто добро.

Пронајдете ја предноста на „самотијата“ и разберете ја слободата во вистинска смисла на зборот:

Ако не сте во врска, не мора да се „борите“ за место на креветот

Можете да уживате во сонот и да се ширите на целиот кревет, освен ако немате милениче. Но тоа нема да ви го краде ќебето, нели?

12-raboti-koi-mozhe-da-gi-pravite-dodeka-ste-singl-za-kvalitetno-da-si-go-popolnite-vremeto-02.jpg

За викенди можете да спиете пред ручек

Ако немате закажани работни обврски во сабота наутро, најдобро е да се наспиете до подоцна.

Или пак, да отидете во крајност – разбудете се во 5 наутро, истрчајте се во природа, истуширајте се и потоа одлучете како ќе ви продолжи денот. Сè е препуштено само на вас!

12-raboti-koi-mozhe-da-gi-pravite-dodeka-ste-singl-za-kvalitetno-da-si-go-popolnite-vremeto-03.jpg

Можете да прочитате многу книги

Ако сте прекинале врска, сега сигурно имате многу слободно време кое претходно било исполнето.

Па, можете истото да го искористите за да ги прочитате омилените книги за кои претходно не сте можеле да најдете време.

Одете во библиотека или во книжарница и влезете во светот на книгите.

12-raboti-koi-mozhe-da-gi-pravite-dodeka-ste-singl-za-kvalitetno-da-si-go-popolnite-vremeto-004.jpg

Имате време за учење

Што мислите за изучување на нов јазик? Или можеби часови по танцување?

Никогаш не е доцна ниту за да земете курс и да станете програмер или да развиете некоја скриена пасија за која претходно не сте имале време и план.

12-raboti-koi-mozhe-da-gi-pravite-dodeka-ste-singl-za-kvalitetno-da-si-go-popolnite-vremeto-05.jpg

Можете да станете шеф

Ако љубовта не ви оди периодов, време е да се фокусирате на кариерата. Посветете се целосно и стремете се кон високи цели и напредувања.

12-raboti-koi-mozhe-da-gi-pravite-dodeka-ste-singl-za-kvalitetno-da-si-go-popolnite-vremeto06.jpg

Ништо не ве спречува да се впуштите во авантура

Ако претходно сте зависеле од некого, сега зависите само од себе и може да правите сè за што претходно не сте имале можност.

Искористете го времето додека сте слободни и одете на некое егзотично патување на било кое место кое сте го посакувале.

Бидете отворени за било каква авантура и искусете неверојатни доживувања.

12-raboti-koi-mozhe-da-gi-pravite-dodeka-ste-singl-za-kvalitetno-da-si-go-popolnite-vremeto-007.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
Што не треба да правите веднаш после секс? Иако после секс никој не сака да има други обврски, сепак кога станува збор за з...

Спонзорирани линкови: