15 работи кои долгогодишните парови ги прават, но никогаш нема да признаат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


15 работи кои долгогодишните парови ги прават, но никогаш нема да признаат

Од долги разговори во тоалетот до тајно гледање на лоши ТВ шоуа заедно... Какви се паровите по долги години минати заедно?

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-001.jpg

Кога паровите долго време се заедно, доаѓаат до следната фаза кога почнуваат да живеат заедно и на почетокот сè се одвива според одредени правила, па така домот секогаш е чист, престојот во тоалет е приватен и секој се однесува најдобро што умее.

Но, по некое време работите зад затворени врати се менуваат.

Кога на паровите ќе им стане комфорно почнуваат да прават работи за кои на никого не кажуваат:

Проверка еден на друг дали мирисаат добро.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-03.jpg

Седење голи во секакви ситуации.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-02.jpg

Подригнување и испуштање гасови еден пред друг.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-04.jpg

Делење на храната, дури и кога едниот не е расположен за тоа.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-05.jpg

Давање на искрена критика.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-06.jpg

Правење на смешни фотки од другиот во незгодни ситуации.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-07.jpg

Поставување на принципи на спиење.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-09.jpg

Трошење часови во избор на ново место за јадење и повторно одење на старото омилено.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-08.jpg

Долги разговори во тоалетот.

15-raboti-koi-dolgogodishnite-parovi-gi-pravat-no-nikogash-nema-da-priznaat-11.jpg

Уште 6 илустрации на следната страна...Би можело да ве интересира:

14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
12 работи кои може да ги правите додека сте сингл, за квалитетно да си... Многумина се плашат да бидат сами кога подолго време немаат партнер, па веднаш с...
14 работи за кои жените најмногу лажат на почетокот на врската Секако дека љубовните врски понекогаш знаат да бидат и тешки, а во такви ситуаци...