Што прават мажите, а што жените по успешен љубовен состанок?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Што прават мажите, а што жените по успешен љубовен состанок?

После првиот состанок со момче или девојка, сите различно ги доживуваат и искажуваат импресиите.

shto-pravat-mazhite-a-shto-zhenite-po-uspeshen-ljuboven-sostanok-01.jpg

Сите посакуваат совршен љубовен состанок и да си отидат дома среќни и задоволни со желба за повторна средба.

Зависно од тоа како ќе помине состанокот, има работи кои најчесто повеќето ги прават по разделувањето.

Секако, тоа зависи од карактерот, но и од полот – па така, процесот по успешен љубовен состанок отприлика се одвива исто. 

Што прават мажите, а што жените по успешен љубовен состанок?

Жени – пишуваат на најдобрите другарки

shto-pravat-mazhite-a-shto-zhenite-po-uspeshen-ljuboven-sostanok-02.jpg

Мажи – кажуваат на еден добар пријател

shto-pravat-mazhite-a-shto-zhenite-po-uspeshen-ljuboven-sostanok-03.jpg

Жени – веднаш планираат втор состанок во глава

Мажи – ја канат на втор состанок

shto-pravat-mazhite-a-shto-zhenite-po-uspeshen-ljuboven-sostanok-04.jpg

Жени – се мислат колку допишување е нормално за да не претераат

Мажи – наоѓаат рандом причини да ѝ пишат

Жени – се обидуваат да не се опседнуваат

Мажи – се обидуваат да не се возбудат премногу во случај да не тргне добро

Жени – се прашуваат дали тој е вистинскиот

Мажи – не можат да ја тргнат насмевката од лице

shto-pravat-mazhite-a-shto-zhenite-po-uspeshen-ljuboven-sostanok-05.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...

Спонзорирани линкови: