14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет

Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве прават добра во креветот?

14-raboti-koi-gi-pravat-zhenite-shto-se-dobri-vo-krevet-02.jpg

Дали сметате дека сте добри во креветот? Колку сте енергични и отворени кога станува збор за сексот?

Работи кои ги прават жените што се добри во креветот:

- Иницираат секс, не чекаат секогаш партнерот да го стори тоа.

- Не осудуваат за фантазиите на партнерот и отворени се за новини.

- Не се плашат да кажат „не“ и не прават нешто што не им се допаѓа само за да го задоволат партнерот.

- Ја поднесуваат неговата „мрачна страна“ при сексот, од звуци до неконтролирани потези при оргазам.

- Сакаат разноликост, па некогаш знаат да не облечат гаќички или сакаат да гледаат филмови за возрасни со партнерот.

- Знаат што сакаат и конкретно посочуваат што ги возбудува.

- Го ценат половиот орган на партнерот и му даваат комплименти, а не негативни критики за машкоста.

14-raboti-koi-gi-pravat-zhenite-shto-se-dobri-vo-krevet-01.jpg

- Сакаат орален секс и да добиваат и да даваат.

- Не им пречи да дадат мало упатство за да му помогнат на мажот со кој се да им го овозможи најдобриот секс во животот.

- Гласни се, но не премногу.

- Задоволни се со изгледот на своето тело и кога се голи се самоуверени, без разлика дали имаат некој килограм плус.

- Сакаат секси долна облека, па понекогаш дури и да изненадат со некој костим.

- Пред пријателите кога е темата секс даваат комплименти за изведбата на партнерот.

- Не глумат оргазам само за да го усреќат партнерот, а потоа да се сексуално исфрустрирани.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
Жените кои често не можат да доживеат оргазам треба да знаат 9 работи Најчестата грешка на жените е што се концентрираат на доживувањето на оргазам, а...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg