14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет

Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве прават добра во креветот?

14-raboti-koi-gi-pravat-zhenite-shto-se-dobri-vo-krevet-02.jpg

Дали сметате дека сте добри во креветот? Колку сте енергични и отворени кога станува збор за сексот?

Работи кои ги прават жените што се добри во креветот:

- Иницираат секс, не чекаат секогаш партнерот да го стори тоа.

- Не осудуваат за фантазиите на партнерот и отворени се за новини.

- Не се плашат да кажат „не“ и не прават нешто што не им се допаѓа само за да го задоволат партнерот.

- Ја поднесуваат неговата „мрачна страна“ при сексот, од звуци до неконтролирани потези при оргазам.

- Сакаат разноликост, па некогаш знаат да не облечат гаќички или сакаат да гледаат филмови за возрасни со партнерот.

- Знаат што сакаат и конкретно посочуваат што ги возбудува.

- Го ценат половиот орган на партнерот и му даваат комплименти, а не негативни критики за машкоста.

14-raboti-koi-gi-pravat-zhenite-shto-se-dobri-vo-krevet-01.jpg

- Сакаат орален секс и да добиваат и да даваат.

- Не им пречи да дадат мало упатство за да му помогнат на мажот со кој се да им го овозможи најдобриот секс во животот.

- Гласни се, но не премногу.

- Задоволни се со изгледот на своето тело и кога се голи се самоуверени, без разлика дали имаат некој килограм плус.

- Сакаат секси долна облека, па понекогаш дури и да изненадат со некој костим.

- Пред пријателите кога е темата секс даваат комплименти за изведбата на партнерот.

- Не глумат оргазам само за да го усреќат партнерот, а потоа да се сексуално исфрустрирани.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
9 работи кои ги научив додека сите други се мажеа Да изградиш добра врска сам со себе е нешто есенцијално, бракот не е билет за ср...
Што прават мажите, а што жените по успешен љубовен состанок? После првиот состанок со момче или девојка, сите различно ги доживуваат и искажу...