13 знаци дека не е вљубен во вас, туку само сте му навика


13 знаци дека не е вљубен во вас, туку само сте му навика

Дали имате лоша интуиција за вашата врска, како од утробата да чувствувате дека таа нема да ви донесе среќа во животот?

13-znaci-deka-ne-e-vljuben-vo-vas-tuku-samo-ste-mu-navika-01.jpg

Нема ништо погрешно во тоа да сакате да бидете сакани.

Но, некогаш толку многу посакуваме романса што се задоволуваме со просечна врска и недоволна посветеност од страна на партнерот.

Размислете добро - дали ве сака доволно?

Знаци дека не е вљубен во вас, туку сте му само навика:

- Никогаш не ви се отвора емоционално и не ви дозволува да ѕирнете во неговиот внатрешен свет.

- Нема некоја значајна врска зад себе и сето време првенствено си го посветувал на самиот себе, партнерките секогаш му биле во втор план, исто сте му и вие.

13-znaci-deka-ne-e-vljuben-vo-vas-tuku-samo-ste-mu-navika-04.jpg

- Тој е комплетен противник на какво било искажување на емоции во јавност.

- Контактира со поранешни партнерки и со тоа покажува непочит кон вас.

- Понекогаш се чувствувате како странец покрај него.

13-znaci-deka-ne-e-vljuben-vo-vas-tuku-samo-ste-mu-navika-02.jpg

- Ве познава само површински и не се ни интересира да дознае нешто повеќе за вашите желби, потреби и стравови.

- Секогаш се трга на страна кога имате кавга и не е заинтересиран да го реши конфликтот.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 знаци дека за вашиот брак сè уште има надеж Понекогаш ви е преку глава од партнер, како постојано како да му давате вештачко...
8 знаци дека е себичен во сексот Себичните луѓе неретко се себични и во сексот. Ако имате таков партнер, тогаш зб...
16 знаци дека вреди да ја спасите врската, иако имате кавги Сигнали дека вашата врска вреди да биде спасена: Сè уште имате пеперутки еден за...

Најчитани неделава