„Сакам подолга предигра“ - жени откриваат што би сакале мажите да им прават во кревет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


„Сакам подолга предигра“ - жени откриваат што би сакале мажите да им прават во кревет

„На било каков начин да направи да се почувствувам посакувана“ и уште 7 женски секс исповеди.

sakam-podolga-predigra-zheni-otkrivaat-shto-bi-sakale-mazhite-da-im-pravat-vo-krevet-01.jpg

Јасно е дека комуникацијата е еден од најважните фактори во сексуалниот живот. Но, за жал, таа често затајува.

Жените не кажуваат што им е потребно во креветот од страв да не го повредат машкото его.

Сепак некои жени на Reddit открија што би сакале повеќе од својот партнер:

„Сакам повеќе предигра за да знам дека му се допаѓам јас и дека му се допаѓа моето тело, а не сум му само алатка за да доживее оргазам.“

„Да биде погласен, да знам дека ужива.“

„Предиграта да биде подолга, па и не би било лошо орален секс секој пат.“

sakam-podolga-predigra-zheni-otkrivaat-shto-bi-sakale-mazhite-da-im-pravat-vo-krevet-03.jpg

„На било каков начин да направи да се почувствувам посакувана.“

„Знае дека сакам врзување во креветот, па би сакала да го истражуваме тоа поле, без да се плаши дека може да ме повреди.“

„Мене ми недостига повеќе милување по сексот.“

sakam-podolga-predigra-zheni-otkrivaat-shto-bi-sakale-mazhite-da-im-pravat-vo-krevet-04.jpg

„Сакам во некои чудни ситуации да предложува секс, не само во спалната соба.“

„Да го изгаси светлото, барем понекогаш.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мажите откриваат: Каква треба да биде идеалната жена? „Да можеме да не правиме ништо и да уживаме во тоа. Со сопругата можеме цел вике...
Што прават мажите, а што жените по успешен љубовен состанок? После првиот состанок со момче или девојка, сите различно ги доживуваат и искажу...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...