Најдобрите секс пози за женски оргазам
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Најдобрите секс пози за женски оргазам

Женскиот оргазам може да биде вистинска мистерија, но не и ако знаете кои пози се најдобри за достигнување на врвот.

najdobrite-seks-pozi-za-zhenski-orgazam-01.jpg

Само 25% од жените доживуваат оргазам само со пенетрација. На останатите им е потребна дополнителна стимулација, но многу секс пози не го овозможуваат тоа.

За среќа, постојат неколку одлични пози, кои комбинираат пенетрација и стимулирање на ерогените зони, кои ќе ви помогнат да доживеете оргазам.

Навалување кон напред

Наведнете се кон напред и потпрете го горниот дел од телото на креветот. Партнерот треба да стои зад вас. Можете да ги држите нозете на подот, а доколку можете, ставете ги околу половината на партнерот.

Кучешка поза

Застанете на сите четири, а партнерот нека стои зад вас. Во оваа положба можете да ги користите рацете за дополнителна стимулација на клиторисот. Истото може да гo прави и вашиот партнер.

najdobrite-seks-pozi-za-zhenski-orgazam-02.jpg

Лотус

Вашиот партнер нека седне исправено на креветот. Вие седнете врз него, свртени кон неговото лице.

Оваа интимна положба ви овозможува да го контролирате движењето и да го стимулирате клиторисот.

Подигната мисионерска

Легнете на грб со раширени нозе, а под задникот ставете перница. На овој начин партнерот полесно ќе пенетрира и ќе ја стимулира вашата Г точка.

najdobrite-seks-pozi-za-zhenski-orgazam-03.jpg

Каубојка

Партнерот нека легне на креветот, а вие седнете врз него. И овојпат вие го контролирате движењето, а можете да користите и вибратор за дополнителна стимулација.

Легната кучешка

Легнете на стомак и спојте ги нозете, а партнерот нека пенетрира од назад. Со оваа варијанта на кучешката поза е полесно да постигнете оргазам бидејќи партнерот ќе ја стимулира вашата Г точка. Истовремено, ќе можете целосно да се релаксирате.

najdobrite-seks-pozi-za-zhenski-orgazam-04.jpg

Лажица со отворени нозе

Наместо да легнете на страна како за класичната поза лажица, легнете на грб и раширете ги нозете. Партнерот треба да легне до вас и да пенетрира од страна.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 пози за возбудлив секс, кој ќе ги задоволи и тие што се долго во врска (18+) Тој/таа ве познава целосно, па зошто да не се обидите со нешто ново што ќе ве вр...
Знаци дека сè уште не е време да имате заеднички буџет со партнерот Секоја врска има неколку важни фази – од првиот бакнеж и првото „Те сакам“, па с...
Не мора да знаете сѐ: Совети за бракот од разведена жена Дадете му крилја да ги следи соништата и жалбите сведете ги на минимум... Дад...

Најчитани неделава