10 женски карактеристики кои мажите ги обожаваат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


10 женски карактеристики кои мажите ги обожаваат

Мажите сакаат комфор во врската, страствена поврзаност и чувство на безбедност во врската. Иако постои верување дека сите мажи сакаат жени со облини и секогаш да се средени, ова и не е баш така.

10-zenski-osobini-koi-mazite-gi-obozavaat-01-1.jpg

Кои се 10-те женски карактеристики кои им се неодоливи на мажите?

1. Жени со малку или воопшто шминка. Природни и спонтани.

2. Самодоверба. Жени кои знаат што сакаат и се сигурни во себе.

3. Интелигенција.

4. Љубезност. Пријатни жени со емпатија.

5. Жени со авантуристички дух и отворен ум.

10-zenski-osobini-koi-mazite-gi-obozavaat-02.jpg

6. Жени со став. И кои стојат на своето мислење.

7. Хумор. Жени кои прават да се чувствувате пријатно покрај нив.

8. Искрена насмевка. Жени кои се одушевуваат на ситници.

9. Единственост. Креативноста и индивидуалноста е она што ве прави поинакви.

10. Жени кои дозволуваат да бидат изненадени од срце.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 карактеристики кои треба да ги има мажот за да може да се справи со силна жена Да ја поддржува на патот до соништата и да биде горд на нејзината амбициозност, ...
10 карактеристики на мажите, на кои жените се топат и не можат да одолеат Лојалност, искреност и разбирање се најважните квалитети кои жените ги ценат кај...
11 карактеристики кои треба да ги има совршениот маж Треба да сака стабилност и да сака да ве гледа среќна. Мора да ве почитува и да ...