Најмудрата лекција која мајка ми ми ја раскажа на тема љубов
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Најмудрата лекција која мајка ми ми ја раскажа на тема љубов

За љубовта – толку комплицирано, а толку едноставно.

najmudrata-lekcija-koja-majka-mi-mi-ja-raskaza-na-tema-ljubov-001.jpg

Неодамна ја прашав мајка ми дали е можно да се заљубиш во идиот.

Мајка ми, со несвесна иронија, ми одговори:

Можеш да се заљубиш и во нокшир.

Но, тогаш најискрено признај си дека сакаш нокшир и од него не очекувај ништо повеќе отколку што може да се очекува од еден нокшир.

И сè ќе биде во ред, додека го користиш за она за што е наменет.

Но, тешко тебе, ако се заљубиш во нокшир, а на сите им раскажуваш дека си уловила Фабержеово јајце и сега имаш неверојатно богатство.

А, уште полошо, и самата ако почнеш да веруваш дека тоа јајце може да ти донесе капитал и дека само со повремено стоење на полицата, ќе засвети со сиот сјај.

На кратко, научи да го сакаш она во што си се заљубила, а не во она што сметаш дека има потенцијал да стане.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ако ја сакаш, не ја уништувај Сакам да се присетиш како изгледаше таа првиот пат кога ја здогледа… Ти доaѓа ли...
Знаци кои ви покажуваат дека излегувате со мамин син Загрижени сте дека можеби се гледате со момче кое е премногу приврзано со своја...
Како мажите ги манипулираат жените? Пред да дозволите да се чувствувате потполно празно и искористено, обрнете внима...

Спонзорирани линкови: